Wpis z mikrobloga

Witam:)

To mój pierwszy post, dlatego proszę, nie bądźcie surowi.

Idzie zima, więc postanowiłam wstawiać co jakiś czas na Mikroblog proste przepisy na napoje i jedzenie, które bardzo was rozgrzeją i pomogą zwalczyć sezonowe choróbska:) Słyszałam, że "cebula tutaj mocna", a ja akurat jestem bardzo przeziębiona.

Jest to fajna alternatywa dla słynnych kanapek z czosnkiem, które babcia pchała nam kiedy byliśmy młodsi.

Zatem dzisiaj zupa cebulowa! Czas przygotowania: około 30 minut.

Składniki: 0,5kg cebuli, 2-3 ząbki czosnku, 0,5 litra bulionu lub wywaru warzywnego, 2 łyżki masła, sól pieprz, ser.

Kroimy cebulę w plasterki. W międzyczasie przygotowujemy wywar warzywny w garnku, a na patelni rozpuszczamy masło. Szklimy cebulę i wrzucamy do wywaru, razem ze zmiażdżonym czosnkiem. Solimy i pieprzymy pod koniec gotowania. Rozlewamy do salaterek. Do miseczki dorzucamy pokrojony lub starty ser. Ja dodałam również paseczki bagietki:)

Smacznego!

#zima #gotowane #dziendobry #zielonka #witamsie #cebula #cebulacontent
BettyQ - Witam:)

To mój pierwszy post, dlatego proszę, nie bądźcie surowi.

Idzie zi...

źródło: comment_cj5i9PZIxrU1LL4eoStTB6P3bsyMmVxX.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sztilq: Niektórzy robią tą zupę na białym winie albo koniaku, ale wtedy chyba się ją zapieka. Ja podałam taką najprostszą opcję przeziębieniową:)
  • Odpowiedz
@emesc: Każdy ma swój sposób na tą zupę-ja podałam ten najprostszy i właściwie mój ulubiony bo użyłam tego, co było w lodówce. Tak jak pisałam wyżej, niektórzy doprawiają to na różne sposoby albo dodają alkoholu, niektórzy jeszcze zapiekają albo dodają kiełbasy. Dla mnie przykładowo po karmelizacji smakuje zbyt słodko i ciężko, więc tylko ją szkle a potem gotuję dopóki nie będzie bardzo miękka.
  • Odpowiedz
  • 0
Ma być ciężka, to jesienno-zimowa zupa na deszczowe/mroźne dni.

Prawdziwa cebulowa to zupa i drugie danie jednym, syci na pół dnia :)
  • Odpowiedz
@BettyQ: Kupuję serki topione smaków dowolnych, do tego trochę śmietany a gotową zupę nalaną do talerza posypuję startym, żółtym serem. Na dnie radośnie tańczy przysmażona cebulka, na górze grzaneczki w ziołach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie chce nic sugerować, ale osoba która ostatnio rozpoczęła usuwanie konta też nie robiła spacji przed: ":)"
  • Odpowiedz