Wpis z mikrobloga

Przetrwaliśmy wczorajszy „blue Monday”, http://pl.delfi.lt/biznes/biznes/dzis-najgorszy-i-najbardziej-przygnebiajacy-dzien-w-roku.d?id=60480613 w którym wielu z nas zdało sobie sprawę, że z naszych noworocznych postanowień znowu nic nie wyszło. Moim postanowieniem na ten rok było zrzucić parę kilogramów. Jednak nie rzuciłem się od razu na głęboką wodę. Postępuję wg zasady – małe kroki – wielkie rezultaty. I postanowiłem, że chciałbym jeździć na rowerku stacjonarnym oraz wiosłować na ergometrze po 30 minut, bez przerw.

Rok temu sparzyłem się, rzucając się od razu na głęboką wodę. Po 20 minutach wiosłowania wysiadłem i ze względu na zakwasy nie zbliżyłem się do nich przez długi czas. Na stronie men’s health znalazłem bardzo prosty program, który właśnie małymi kroczkami prowadzi do założonego przeze mnie celu – ciągłe ćwiczenie przez 30 minut bez przerw. Aby było mi łatwiej, czas ćwiczeń rozpisałem sobie w excelu, dodając również kolumnę z miejscem na wpisanie daty treningu. Aż chce się wypełniać te puste kratki, co dodatkowo mnie motywuje. Programy został napisany do ćwiczeń na ergometrze, jednak z pewnością mogę go polecić do jazdy na rowerku stacjonarnym, biegania na bieżni czy orbitreku.

Czy Ty odpuściłeś już swoje postanowienie o wysiłku fizycznym? A może chciałbyś się w końcu pozbyć tych paru zbędnych kilogramów, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Wyzywam Cię!

Zacznij robić równolegle ze mną ten program, a gwarantuję Ci, że po jego skończeniu nie będzie dla Ciebie problemem trening aerobowy przez ciągłe 30 minut.

Przed wydrukowaniem pliku excela dopasuj go do swoich potrzeb. Wpisz 1, 2 lub ile chcesz dyscyplin, które masz zamiar uprawiać. Ja mam wpisany rower i wiosła.

Zaczynamy od poziomu pierwszego, 5 powtórzeń. Powtórzenie oznacza w tym przypadku wysiłek przez 1 minutę, po której następuje przerwa 30s. Na każdym treningu dodawaj jedno, aż dojdziesz do ośmiu. Wtedy przejdź do etapu nr 2. Poziom 4 i 5 rozpisałem w 3 możliwych wariantach długości przerw, jeśli nie będziesz się czuł na siłach, odpoczywaj 60s. Gdy czujesz, że rozpiera Cię energia, wystarczy Ci 30s. przerwy. Sam wybierasz.

To jak, challenge accepted? Ktoś podejmie wyzwanie? Pokażmy, że #100pushups i #biegajzwykopem to nie jedyne możliwości na #chudnijzwykopem

link do planu treningu w excelu:

https://dl.dropbox.com/u/55942913/Plan%20treningu%20wios%C5%82a%20rower.xlsx

proponuję tagować nasze wpisy tagiem #trening30minut
  • 8
  • Odpowiedz