Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #orange #neostrada #nerwostrada #neostradassie #neossie

Chciałbym pogratulować firmie Orange! super zajebiście szybkiego internetu stacjonarnego (neostrada) na prawdę wielkie gratulacje...


Do konsultanta który powie mi tutaj zaraz żeby podawać mu dane żeby zając się problemem. Problem zgaszam codziennie a jak podam ci dane drogi konsultancie to odpowiedz będzie taka: "jest przeciążona centrala, nic z tym nie da się zrobić nie wiadomo kiedy zostanie rozbudowana" mych domysłach mogę się jedynie domyśleć, że nie nastąpi to nigdy.

Zgłoszenia o problemie wysyłam wam codziennie tak koło godziny 18 bo wtedy wszystko zaczyna się pierdzielić i zamiast 20 Mbitów mam do jasnej cholery 0.49 Mb! i ping dochodzący do 149ms. O stratach na pakietach na trasie mój komputer --> centrala to już nie wspomnę bo tutaj ping sam wynosi ok 150ms od godziny 18 gdzie to ruch jest największy (bo ludzie wracają z roboty i ściągają).

Nawet teraz założyliście mi blokadę na zgłoszenia żebym wam nie mógł wysyłać codziennie zgłoszeń tylko raz na tydzień gdy jedno zgłoszenie zostanie zamknięte czyt. nic z nim nie zostanie zrobione dopiero wtedy można zgłaszać kolejne zgłoszenie, z którym również nie zostanie nic zrobione.
poirytowanyWykopowicz - #gorzkiezale #orange #neostrada #nerwostrada #neostradassie #...

źródło: comment_ReUCqCoFnFOTcgHXrFhJSHjJeRGTcyx7.jpg

Pobierz
  • 9
@poirytowanyWykopowicz: Jeżeli tak Ci smutno, tak Ci źle to rozwiąż umowę. Idź gdzie indziej. Weź sobie "LTE bez limitu" i za dwa tygodnie płacz, że limit Ci się skończył.

A tak serio postaw się w sytuacji Orange, uszkodził się kabel w ziemii na terenie gminy dokładnie nie wiadomo w którym miejscu. Żeby ludzie mieli internet zostali przepięty na jeden kabel, który nie wyrabia w godzinach szczytu. Nie wiem czy zdajesz sobie
@jarunia: W firmie, która obsługuje klientów w całej Polsce z taką usługą problemy się zdarzają. Nie masz co się zrażać bo w Zadupiu 1 są problemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio postaw się w sytuacji Orange, uszkodził się kabel w ziemii na terenie gminy dokładnie nie wiadomo w którym miejscu


@Dorth: Serio 1.5 roku by mieli usterkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybym nie był sieciowcem to bym w to uwierzył. Niestety jestem i mi taki ping wypala mi oczy. :(
@poirytowanyWykopowicz: Co jeżeli koszt naprawy usterki kosztuje np. 200tys. a zyski roczne z użytkowania to 10tys.? Może dlatego zwlekają? Problem na pewno jest złożony i nikt nie chce wziąć tego na swoje barki. To nie jest takie proste jak ludziom się wydaje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dorth: to akurat wiem. Jednak ja się obawiam że mogą nie mieć podpiętych światłowodów do centrali dzięki czemu na wyjściu moga mieć z miedziaków np. 300-400 Mbitów a sprzedanych mogą mieć przykładowo 900 Mbitów no i jak każdy użytkownik wejdzie, zacznie coś ściągać to baj baj internecie. Co nie zmienia faktu że umowa to rzecz święta i powinno się jej dotrzymywać :( A jeszcze jakby było tego mało to w tej
@poirytowanyWykopowicz: Po pierwsze nie wierz, że nowi się podłączają. Jest z tym cholerny problem i oficjalnie praktycznie nie da się podłączyć jeżeli potrzebujesz więcej jak 30-40m kabla w terenie innym niż ziemia i ona musi być Twoja.

Kiedyś na tych samych kablach ludzie mieli po 256kB/s i byli szczęśliwi. Czasy się zmieniły, prędkości się zmieniły jednak przepustowości nikt nie zmienił bo widocznie jest to za droga zabawa w porównaniu do zyków.