Wpis z mikrobloga

#anime bo #lightnovel subują 2 osoby :3

W końcu skończyłem Phantom Bullet! Taa wiem po czasie bo anime pewnie sporo mnie przegoniło (dropłem na rzecz LN, teraz trzeba będzie wrócić i delektować się głosem Shinon). Arc jest dużo lepszy od poprzedniego, który strasznie oparł się na uczuciach Lify, co mogło w końcu stać się dość upierdliwe. Shino taka nie jest, bardziej skupia się na pokonaniu siebie niż na romansie z Kirito. Pod koniec nawet się popłakałem (ostatnia scena bardzo robi). Mam nadzieje, że polska wersja LN nie straci posłowia bo Reki naprawdę potrafi być zabawny.
źródło: comment_RW8ZXqog8yLdNSEOeNFa8xbpU5deFZIv.jpg
  • 7
Odpuściłem sobie SAO po 4 książkach i 1 sezonie anime. Bardzo mi się podobały przygody w Aincrad, ale świat Fairy Dance wydawał mi się strasznie nieciekawy. Mówisz, że warto kontynuować czytanie i oglądanie tej serii?
@Nobody: GGO to świat broni palnej, postapo więc kto co lubi. Warto dać szansę bo ten arc to lekki kryminał. Koncentruje się na grze (której bardzo blisko do rozgrywki z gier głodowych [the hunger game]), z drugiej strony wynudził mnie chapter recapowy (recap w LN, która czytam ... fajnie).

@abdonaty: Pierwszy tom ma wyjść zapewne w listopadzie, następnie co dwa miesiące kolejne.
@Kyum: Jestem trochę rozczarowany tym, w co teraz SAO2 się przemienia. Ostatnie dwa odcinki to był fanserwis, nieśmieszne żarty i całkiem obiecująca historia, która zakończy się w następnym odcinku zanim rozpocznie się na dobre ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W GGO bardzo mi się podobało skupienie się na zagraniach taktycznych, rozwijanie charakterów postaci przez większość odcinków i przez te 14 odcinków zdążyłem polubić Sinon bardziej niż Asunę.

Kurde,
@joookub: Mam wrażenie, że anime bardzo mocno trzyma się Light Noveli, ja wcześniej, gdy oglądałem samo anime (przed 2 sezonem) strasznie zachwycony byłem tym fanserwisowym recapem (i to na basenie ;3 ... dude) pierwszego sezonu.

Nie wiem co z Arc'iem Calibur bo to chyba jakiś side story więc ciężko mi się o nim wypowiadać, gdyż wyszedł w 8 tomie? 7 to początek Rosario ale widzę, że anime próbuje zachować jakąś ciągłość