Wpis z mikrobloga

spostrzeżenia po pierwszych 24 godzinach od postu na reddicie

http://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/2k7qtz/need_a_help_of_a_designer_with_your_app/

ta społeczność jest trochę inna. nie wiem, czy to mentalność czy polityczna poprawność, ale ludzie są tam bardziej uprzejmi i wyrozumiali, przez co nawzajem stale się motywują.

dotąd pomogłem dwóm deweloperom przy ocenie 6 aplikacji i bardzo mi się to podoba, bo inna jest też optyka postrzegania tego, jakie aplikacje są potrzebne (u nas bardziej całość opiera się na dostępie do konkretnych zbiorów danych lub klonowaniu pomysłów z zachodu, tam - bardziej na wymyślaniu jakichś nowych, niedostępnych natywnie funkcji).

mniej strachu przed porażką, gotowość przyznania się do błędu, otwartość na krytykę oraz ew. zaoranie projektu i rozpoczęcie od nowa = więcej innowacji

więcej ufności, więcej założeń, że ludzie raczej chcą pomagać niż szkodzić.

#bojowkawindowsphone #windowsphone #michalkosecki
źródło: comment_skLe3T8rWf7IpEYe8Drqdk2y1kPSUSzb.jpg
  • 22
@michalkosecki: rozkminiałem to kiedyś, imho wygląda to tak że oni czują się "lepsi" lub inaczej, patrzą "z góry" na wszystkich bo myślą że 90% świata odwołuje się z poziomem życia i kulturą do nich (notabene niestety nie mylą się tak bardzo)
@michalkosecki: nie no też nie twierdzę że na 100% mam rację, ale wydaje mi się że po prostu jak ktoś w czymś jest lepszy to najczęściej stara sie być miły i pomocny bo pamięta swoje początki (grafika, programowanie m.in) i być może z uwagi że często główna część użytkowników zajmuje się tymi tematami to wygląda to tak a nie inaczej. Poza tym to duża satysfakcja pomagać komuś kto wie mniej od
@Yoshu:

jak ktoś w czymś jest lepszy to najczęściej stara sie być miły i pomocny bo pamięta swoje początki


różnie z tym bywa - zwłaszcza na naszym podwórku. w środowisku grafików np. jest co jakiś czas mocna #!$%@? o to, który jest większym "Jezusem dizajnu" i znam dosłownie dwie osoby (poza mną, nieskromnie przyznam - btw. obie osoby w okolicach 40 roku życia), który nie posiadają lub wyzbyły się chorobliwej zazdrości
@michalkosecki: Ja uważam, że jedna z lepszych i to taka do której po prostu trzeba się przekonać:) Dla mnie wykop jest taki sobie, wiele funkcji jest niedopracowanych, komentarze ssą, muszę używać stylu CSS, którego ktoś zrobił przy ostatniej zmianie layoutu wykopu, bo te wielkie czcionki, przyciski i miniaturki powodują odrzucenie od ekranu. Jak chcę niezalogowanym, bez AdBlocka, wejść na wykop to się żegnam dwa razy:d A na reddicie jest luz, dużo
źródło: comment_D8Sv1Yw8JLlWRIFpPTGOiZzKX9MBK4cT.jpg