Wpis z mikrobloga

O #!$%@?łe, nie wiem czy widzieliście, że na facebooku jest profil "Lotnisko Podlaskie, Tak, chcemy" i ma ponad 6000 polubień. Z czterech moich znajomych, którzy to lubią dwóch siedzi w UK - przypadek? Zakładam, że według ich mniemania najlepiej jest zarabiać i odprowadzać podatki w innym państwie, ale raz na pół roku latać bezpośrednio do Białegostoku do domu i mieć w dupie, że koszt utrzymania lotniska będzie kilkukrotnie wyższy niż stadionu i opery razem wziętych. Czy ludzie naprawdę są takimi tumanami, że nie znają podstaw ekonomi? Remontowana jest obecnie kolej. Może ktoś wie jakie są plany w kontekście czasu podróży po wszystkich modernizacjach? Jakby kolej jeździła w około 1,5h do Warszawy to jaki byłby cel tego lotniska? Czy ludzie nie widzą, że władze podobnych miast do Białegostoku bardzo żałują decyzji o budowie lotnisk?

#bialystok #lotnisko
  • 9
Kilka by sie znalazło ale nie mam zamiaru wdawać sie w dyskusje z kimś dla kogo rozwój to coś złego Nie dość ze kraj odbiega nowoczesnością od innych to wszelkie próby poprawy bytu sa odbierane tak jak twój post wyżej Zamiast tego niech wybudują następny kościół i kolejne 2 sklepy w obrębie 1 km to bedzie lepsze...
@me_how: W białym stoku nie jest potrzebne duże lotnisko, a wystarczy nowy pas startowy na krywlanach dla "małych" samolotów biznesmenów. Do warszawy jest jak rzut beretem, szybka kolej i 1,5h jesteśmy w stolycy. Do tego ekspresówka i mamy połączenie ze światem.

Już to widzę, że jakby zbudowali to lotnisko. jeden, dwa loty na tydzień, więc i tak by się jeździło na okęcie lub modlina.
@Maver87: od 2017-2018 r. na trasie Warszawa-Białystok będzie można jeździć pociągiem z prędkością 200 km/h, więc podróż w 1,5 godz. to bardzo realna perspektywa.

@me_how: Szczerze kibicowałem projektowi portu lotniczego, kiedy była szansa sfinansować go ze środków UE w perspektywie 2007-2014. Nie udało się, samorząd stracił czas i dał się wydymać na miliony za "ekspertyzy". To czego nie straciliśmy zostało przesunięte na remont Ciołkowskiego. Wtedy właśnie był czas, żeby ścigać