Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #gitara #muzyka #gitaraelektryczna #gitarabasowa #ankieta #rock

Siemanko, pozdrawiam mirkomuzyków !

Jestem elektronikiem, w najbliższych miesiącach planuje zacząć spełniać swoje marzenie zawodowe. I zacząć budowanie efektów gitarowych/stompboxów. Chcę zacząć od tańszych replik istniejących efektów (bo wiem, że ludzie boją się nowości),

i jeżeli ludzie polubią moją robotę na wprowadzenie do menu własnych customowych efektów a możliwe że i wersji DIY.

Więc mam pytanie do mirkograjków:

- Jakich kostek szukacie najbardziej ?

- Co najtrudniej wam znaleźć na rynku wtórnym ?

- Brzmienie jakich kostek najbardziej wam odpowiada ?

Kostki robione będą z elementów dobrej jakości, a będą tańsze niż nówki czy niektóre z rynku wtórnego.

Proszę info od was. To co będę robił będzie dla was. Więc wasze zdanie stawiam na 1 miejscu.
  • 24
@damnhard: Tag zrobię, jak już będę miał czas, wszystko przygotuje i... będę miał pieniądze które będę mógł zainwestować. Z czasem obecnie jest ciężko bo spędzam ostatnio po 11 godzin na uczelni... Na tą chwilę robię rozpoznanie rynku, :)

Co do przesterów, to w nie długim czasie powinienem rozkminić Suhr Riot (Który w Polsce osiąga wręcz idiotyczne ceny ok. 1000 PLN... gdy cena produkcji tego efektu wcale nie jest wielka)
@TriangleGuy: Wołąj jak już coś zrobisz. Chętnie kupię bo sam ostatnio się za czymś rozglądam. Proponuję jakiś efekt z ostrym reverbem - coś nadającego się do surf rocka/psychobilly
@ciechan666: Dam znać jak się będę miał czas. Obecnie poumawiałem się z większością prowadzących żeby zaliczyli mi jakieś zajęcia na podstawie projektów. Bo obecnie mam tak "napiety terminarz" że posiłki jem o 6 rano i 22 wieczorem, a pomiędzy to nie mam czasu się podrapać. Jak złapie czas to zacznę zabawe :). Pedał aktywny będzie pasował i do gitary i do bassu. Passywny musibyć dopasowany do impedancji pick-upów aktywne i pasywne