Wpis z mikrobloga

@saginata: Czytałem recenzje ludzi z MVA dotyczące budżetowych IPSowych matryc, wykorzystywanych w masówkach w celu łapania lemingów takich jak Ty na cyferki, jeśli już musisz wiedzieć skąd czerpię wiedzę. ;p
@YgoR na morele nawet zasilacz o 70 zł tańszy ;o Ale nie ma za to dysku black tylko blue, więc zamówie 970 i dysk z x-koma a reszte z moreli (+SSD) i mi złożą

Nadal nie jestem pewny z tym monitorem jednak wolałbym te 120hz + Nie gram zawodowo, ale myśle o jakichś eslach czy coś i gram dużo multiplayerów ogólnie. Ten qnix do tego ma 8ms opóźnienia
@Piks0n: Jeżeli już faktycznie tak mocno zależy Ci na monitorze gamingowym to na polskim rynku wartym uwagi jest tylko Eizo FG2421, tylko musisz wiedzieć że monitor odrobinę przekłamuje barwy, całokształt i tak jest lepszy niż przy matrycach TN ale jest to monitor stworzony stricte tylko do rozrywki - nie popracujesz sobie przy nim graficznie i jakby "efekt wow" będzie mniejszy niż jakbyś wybrał tego FS2434, który zdecydowanie jest dużo bardziej uniwersalny.
@Piks0n: tylko za pomocą OC, standardowo każdy ips ma 60 hz, bo po prostu nie jest mu więcej potrzebne bo nie ma czegoś takiego jak efekt smużenia(a TN i MVA taką wadę posiadają), chyba kiedys była gdzieś jakaś chińska zabawka gdzieś za 300 czy 400 funtów zresztą gtx 970 i tak nie da rady w 120 fpsach w full hd chyba ze low detale we wszystkim, ale jedynie zabawki z koreanskiego
@Piks0n: Tylko jakieś koreańskie badziewia umożliwiają OC monitora IPS w tej cenie, generalnie nie polecam. Mając stałe 60fps posiadasz jak najbardziej płyną rozgrywkę, 120/144 to bajer dla zawodowców - jeśli nim nie jesteś to nie warto rezygnować z dobrej jakości obrazu. Tyle.

I tak jak mówiłem, jedynym kompromisem jest ten FG2421, który przy natywnym odświeżaniu 120Hz posiada matryce MVA dającą dużo lepsze doznania od TN - i taki sprzęt warto kupić.