Wpis z mikrobloga

Jestem zdecydowany na wyjazd do Anglii, koncze niedługo studia inżynierskie i najpóźniej w czerwcu wyjeżdżam. Czy osoby ktore mieszkają juz w Anglii (a chce jechać konkretnie do Londynu) maja jakieś wskazówki dla osoby takiej jak ja?

Scenariusze sa dwa. Jade juz na gotowo do pracy która znajdę w Polsce lub bez niczego.

Każda rada bedzie cenna.

Ps. Jade z dziewczyna a moze i kumpel sie zabierze. (Bedzie łatwiej z mieszkaniem pewnie)

#anglia #londyn #emigrujo
  • 39
@francais: Jak do Londynu to tylko z gotowa oferta pracy i jakims miejscem zeby przylozyc glowe do poduszki.

Jesli nie masz tam dobrych znajomych, ktorzy szlachetnie oferuja pomoc to daruj sobie Londyn na poczatek. Koszty zycia cie wykoncza zanim znajdziesz wymarzona prace a i konkurencja jest spora no chyba ze odrazu po szkole jestes Alfa i Omega w swojej dziedzinie. Uderzaj na Polnoc Manchester, Birmingham tam stale koszty zycia sa o
@pan_nomad: angielski na poziomie b1/b2

@bbackbone: wiem ze drogo ale jak juz to chyba właśnie do Londynu, byłem i podoba mi sie tam.

@bluehead: Londyn jest az tak straszny jakby 3 osoby składały sie na jakis pokoj? Ktore miasto jest przystępniejsze Man czy Birm? #!$%@? jest za to ilośc ciapatych :/
@francais: chcesz w 3 na jednym pokoju siedzieć? Trochę słabo... Jak nie masz żadnego doświadczenia, to pewnie nie dostaniesz pracy za sensowne pieniądze, więc wynajęcie pokoju w Lądku będzie pochłaniać sporą część pensji. Chyba lepiej posiedzieć gdzieś indziej i najwyżej po roku się przenieść do Londynu, jak już będziesz miał szanse chociaż na te £28-30k per annum.
@PrawicowyBelkott: ale zes sie #!$%@?.

@m_bielawski: mam juz doświadczenie (studiowałem dziennie i pracowałem rownocześnie). Wysłałem z ciekawości cv do rządowej agencji zajmującej sie energetyka i napisali ze chcą mnie na Intern i najlepiej od jutra, niestety musiałem im odpisać ze moge zacząć od lutego. Niestety czymś takim nie sa zainteresowani. Poza tym Intern chyba jest praca za darmo. (Nie doszliśmy do etapu rozmowy o zarobkach)
@pan_nomad: ja lubie duże miasta. Dobrze sie tam odnajduje. Paryż, Londyn, Mediolan to miasta w których mógłbym mieszkać. Pada na Londyn bo teoretycznie bedzie najłatwiej znalezc prace i znam język na tyle dobrze zeby dać sobie rade.
@francais: Jak sie juz tak bardzo na Londyn uparles, to zrob wszystko co mozesz zeby wylapac jakakolwiek prace jeszcze w Polsce. Szanse so male ale jest to realne jesli sie znasz na swojej dziedzinie. NIe radze klamac na temat swoich umiejetnosci, bo zycie szybko to zweryfikuje.