Wpis z mikrobloga

6 778 - 256 = 6 522

TL;DR: Po gminy do #zaliczgmine na trasie #krakow -> pociąg -> #oswiecim -> #kety -> #zywiec -> #bielskobiala -> #skoczow -> #jastrzebiezdroj -> #zory -> #knurow -> #zabrze -> #katowice -> pociąg -> #krakow. Link do galerii jakby komuś się bardzo nudziło.

Pobudka 4:00, śniadanie, itd. pociąg o 5:45, 7:30 w Oświęcimiu. Oczywiście pani konduktor kazała mi kupować sobie bilet na pociąg w kasie, a nie u niej, bo tak. Ona wie, że mi wolno, wie, że nie może pobierać ode mnie opłaty, ale jej się to nie podoba i mam sobie kupować w kasie na dworcu... Zwykle kupuję, ale czasem braknie mi czasu i nie będę czekał na kolejny pociąg, bo się paniusi nie podoba. Co za relikt poprzedniego ustroju.

Od początku mocny wiatr, który szczególnie wzmógł się nad jeziorami Międzybrodzkim i Żywieckim. Trochę górek było, więc dość ciężko się jechało. Dodatkowo sporo zimniej niż w Krk.

W miejscowości Pawłowice na drodze krajowej 933 wyprzedzała mnie na milimetry wywrotka, popukałem się w głowę i tyle go widziałem. Kilometr dalej owa ciężarówka rozwaliła osobówkę. Miejsce wypadku - osobówka skręcała w lewo, więc wepchnęła się wywrotce pod koła. 60-letni facet, po około półgodzinnej reanimacji, niestety zmarł.

Pociąg z Zabrza miałem po 20, zostało mi 3h, więc podjechałem do Katowic i o 19 pociągiem wróciłem do domu, gdzie byłem o 21.

Po całym dniu raz, że niezbyt już mi się chciało, a dwa, że ciężko się zmotywować kręcąc po Krakowie, żeby przez te 2h jeszcze 44km dobić do #300km. Średnia 26km/h, trochę ponad półtora km przewyższeń.

27 nowych gmin co daje sumarycznie 337 - mapa - do @byczys brakuje mi jeszcze 5, bo skubaniec dodał bodaj 17 ostatnio.

@anonim1133 uduszę Cię za niepoprawienie skryptu, żeby poniżej "coś poszło nie tak" wstawiało treść wpisu... Znów wszystko psu w... ogon.

#rower #200km #rowerowyrownik
metaxy - 6 778 - 256 = 6 522



TL;DR: Po gminy do #zaliczgmine na trasie #krakow -> ...

źródło: comment_xhwOvEH7n4UhbaStiiR89HYqtiDWviMJ.jpg

Pobierz
  • 17
@metaxy: Szczecin :D Ale to raczej misja pociągiem i zrobić jakąś pętlę krakow-kraków + nocka w hotelu czy motelu. Bo tak czy siak Kraków to jedno z miast w których nie byłem a muszę odwiedzić.
@metaxy: Nie do końca, bo jednak mój cross ~ 14kg waży a i 44 zabkowa korba nie pozwala mi zaszaleć na płaskim. 30km/h to już wysiłek dla mnie i powyżej 50km nie ma szans żebym utrzymał takie tępo.
@CreativePL: Bez przesady. Jak sam jeżdżę to mam średnią w zakresie 25-28km/h, więc to nie jest tak, że szosa i od razu Bóg wie jak #!$%@?. Masa ma znaczenie tylko przy podjazdach i rozpędzaniu. Potem żadnej.
@metaxy: A na pewno podałeś przejechany dystans? Tak teraz patrzę w ten mega zaawansowany kod i wygląda jak byś niczego tam nie wpisał. Ale nie prowadzę statystyk tego, nie zbieram danych. Więc nawet nie wiem.


W każdym razie lepiej późno niż wcale. Kod poprawiłem, od razu poprawiłem pobieranie ostatniego dystansu.

@anonim1133: Podałem. Problem prawdopodobnie jest powodowany przez wygaśnięcie klucza etc. (nie wiem jak jest skonstruowane API Wykopu). Zdarza się to niemal za każdym razem jak pichcę dłuższy wpis, więc zapewne jest jakieś ograniczenie czasowe. A ta poprawka z tekstem wpisu zapobiegnie każdemu innemu powodowi, bo zawsze można sobie skopiować i spróbować raz jeszcze.