Wpis z mikrobloga

Myśl o kopulacji z członkiem rodziny przyprawia mnie o mdłości, ale zdecydowanie uważam, że kazirodztwo powinno być zdepenalizowane.

Nie widzę żadnego powodu dla istnienia akutualnej regulacji.

Przede wszystkim nie realizuje ona celów, jakie powinno realizować stanowione prawo.

Argument prawdopodobieństwa płodzenia ułomnego potomstwa jest inwalidą. To drastyczne, ale jeśli karzemy rodzeństwo za stworzenie zagrożenia wydania na świat chorego dziecka, to powinniśmy również sprawiedliwie karać za seks np. ludzi obciążonych genetycznie chorobami i wadami znacząco utrudniającymi lub uniemożliwiającymi życie.

Poza tym argument o chorym i słabym potomstwie zakrawa o eugenikę, której przecież nie lubimy. Działanie w kierunku projektowania optymalnych- silnych, zdrowych, ładnych i mądrych ludzi zawsze są fe.

Bardzo mnie złości, że w tak nieprzemyślanie obcesowy sposób wypowiadacie się o Hartmanie.

W jego felietonie zupełnie przecież nie chodziło o ocenę moralną kazirodztwa i on zupełnie się takiej nie podjął.

Chciał zainicjować dyskusję, więc dobrą praktyką było przedstawienie różnych stanowisk. Zwłaszcza, że argumentom nadał wyraźną formę hipotez.


Jak zwykle przy okazji mojego lewakowania pozdrawiam #neuropa i jestem z wami całym serduszkiem, muak! ()

#slowpoke #bekazprawakow #nietroll
  • 146
@ycnamocaba: Myśl socjalistyczna. Jeśli chodzi o np. sprawy ekonomiczne, czy posiadania broni palnej, socjalistyczne rządy obwarowują te strefy masą przepisów, zakazów i nakazów, bo ludzie z założenia są nieco za głupi by decydować za siebie. Lecz gdy poruszane są kwestie szeroko pojętej moralności, wszelkie zakazy należy znieść. Może to rzeczywiście zakrawa na eugenikę, ale zmniejszanie puli genów, ograniczając ją do członków rodziny nie ma żadnych pozytywnych skutków. Całe populacje zwierząt zamkniętych
@Vealheim: Żydów w to nie mieszaj, judaizm zakazuje kazirodztwa.

Ad rem: zakaz kazirodztwa wynika z wielu wzajemnie powiązanych przyczyn: z ryzyka związanego z chowem wsobnym, egzogamicznych preferencji populacji ludzkich, z modeli rodziny (kazirodztwo jest sprzeczne z niemal każdym modelem znanym ludzkości), z efektu Westmarcka, z nauk chyba wszystkich znaczących religii. Zakaz kazirodztwa to niemalże constans w historii ludzkości, obecny nawet tam, gdzie nie było własności prywatnej, monogamii, prawa stanowionego czy nawet
Myśl socjalistyczna. Jeśli chodzi o np. sprawy ekonomiczne, czy posiadania broni palnej, socjalistyczne rządy obwarowują te strefy masą przepisów, zakazów i nakazów, bo ludzie z założenia są nieco za głupi by decydować za siebie. Lecz gdy poruszane są kwestie szeroko pojętej moralności, wszelkie zakazy należy znieść.


@krnabrny_brodacz: A to w takim razie prawica działa na odwrót?
@Jewptylianin: Nie chcę traktować ludzi jak zwierzęta, to tylko luźne nawiązanie do tego co ludzie wiedzą od dawna o chowie wsobnym i jego skutkach.

@ycnamocaba Zakaz o którym mówimy jest jak najbardziej logiczny i celowy. Ma bowiem na celu utrzymanie społeczeństwa w dobrej kondycji fizycznej. Poprzez nie zawężanie puli genetycznej. Zakaz spółkowania z ludźmi innej rasy, wyznania czy kręgu kulturowego byłby głupi i nie logiczny
W sumie tyle można w tym temacie powiedzieć. Jakakolwiek próba dyskusji z powyższym stawia dyskutującego w jednoznacznie negatywnym świetle i powinna być zignorowana.


@Hipstuhr:

tl;dr Legalizacja kazirodztwa to głupota ale wam nie powiem czemu bo jestem mądry a wy nie.

z ryzyka związanego z chowem wsobnym


Wiesz, istnieje coś takiego jak antykoncepcja. Poza tym idąc tą logiką należałoby zakazać uprawiania seksu wszystkim osobom u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia chorób u
Zakaz o którym mówimy jest jak najbardziej logiczny i celowy. Ma bowiem na celu utrzymanie społeczeństwa w dobrej kondycji fizycznej.


@krnabrny_brodacz: jeżeli nie widzisz powiązania między:

- utrzymywanie za pomocą prawa dobrej kondycji genetycznej społeczeństwa

- przymusowa aborcja płodów obciążonych wadą genetyczną i więzienie dla osób próbujących spłodzić dziecko, gdy mają wykrytą wadę genetyczną

to spójrz jeszcze raz. Argument, że dobrze, że kazirodztwo jest karane, bo prowadzi do dzieci z