Wpis z mikrobloga

@FriQ: Dziwne, bo ja znam mnóstwo osób które prowadzą spokojne życie, czują się bezpiecznie i powodzi im się całkiem dobrze i to cię może najbardziej zdziwi, ale to wszystko dzieje się w Polsce.

Beka z ludzi co myślą, że nie da się zarabiać w Polsce + beka z ludzi dla których wyznacznikiem szczęścia i bezpieczeństwa jest ilość miesięcznych dochodów. Do tego mamy mnóstwo osób, które tak na prawdę byłyby szczęśliwi gdyby
@Pismak: Też tak miałem, że nie czulem sie jak u siebie. Plus tego, że sie siedzi w tej części świata jest taki, że jak jesteś biały i masz kase to sie możesz czuć jak młody bóg (troche przesadzone, ale tak jest).

Ludzie są mili, uprzejmi, pomocni (czasem chcą Cie #!$%@?ć jak pierwszego lepszego turyste na kilka $, ale żaden kraj nie jest idealny).

Idziesz ulicą i śpiewasz pod nosem, to nikt
@FriQ: Czasami wystarczy popatrzeć inaczej niż zwykle i się zastanowić czy na pewno mam 100% racji, bo to, że ktoś tak uważa nie znaczy, że nie ma tu szczęśliwych ludzi. Jedni posiadają pieniądze i to daje im szczęście, jeszcze inni nie mają ich za wiele, ale mają inne rzeczy i to jest ich wyznacznikiem szczęścia.

@Nie_wazne: Mi wiele do szczęścia nie trzeba. Wolność słowa, wolność do tego, żebym mógł sobie swoje poletko uprawiać i co na nim wyrośnie sprzedać komu chcę, za ile chcę, bez martwienia sie o to, że KRUSy, ZUSy i USy. Jasnego prawa, które nie podlega interpretacji.

@George_Patton: nie wyjechała sama elita, co pisałem wyżej, że niektórzy na 'jumę'. A co do golfiarzy, to mieli na tyle rozumu, że golfa w końcu
@Dr_Pociskator: No i czemu tak osobiście to odbierasz? Czemu z takim hejtem? Gdzie ja napisałem, że naród #!$%@?? Naród zajebisty. Niejedno się udało i wywalczyło. I z tego można być dumnym. Piszę tylko, że obecna sytuacja mi nie odpowiada. Ja bym bardzo chciał sobie spokojnie w PL mieszkać, blisko rodziny i znajomych. Ale sie nie da.


KRAJ W OBECNYM STANIE #!$%@?. Może być lepiej. Ale jakoś nie widze tego w najbliższej
@FriQ: I dlatego podjąłeś decyzje "dbam o własną rzyć, i spadam na bali". Ok, spoko, my tu zmienimy na lepsze żebyś mógł zadowolony wrócić. Ale nie mów ze "my" to zrobiliśmy bo Ty w tym czasie wypisywaleś gównoposty na mirko.
@FriQ: Po prostu jesteś kolejnym gościem, który niby tak bardzo wyemigrowany ale siedzi na polskim wykopie, i którego działalność sprowadza się w zasadzie do udowadniania sobie i innym, że dobrze zrobił emigrując. Skoro tak bardzo masz w dupie Polskę i nie lubisz Polaków to czemu nie przesiądziesz się na jakiś balijski wykop? Ups, może kiepsko z językiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To zawsze pozostaje tolerancyjny, multikulturalny i
@FriQ: Wolność słowa - obraź króla w taj ;).

Masz sporo racji w tym co piszesz, tylko mam wrażenie, że nie tyle zbyt negatywnie odnosisz się do PL co zbyt pozytywnie o innych krajach. Nie znam cię, nie wiem jaki masz poziom wiedzy na temat życia w danym miejscu. Ale poznałem kilka osób, które podobnie się wypowiadały i ta ogromna różnica, którą niby odczuwały wynikała ze zmiany podejścia i z niewiedzy
@Pismak: no najlepiej miej jakieś doświadczenie, staż zagraniczny czy studia i wtedy na ten temat sie wypowiadaj. Oczywiscie jak jedziesz gdzieś sprzątać to będziesz na rowni z murzynem ale tu akuratnic dziwnego.
@FriQ: Kurde so true... aż mi się smutno zrobiło.Nie ma co się #!$%@? zastanawiać, jakiś fach, język i będe #!$%@?ć jak najdalej, bo zmian nie widać.
Bo nie o taka polske walczyli moi pradziadkowie.


@Nie_wazne: ja was proszę. BŁAGAM, podajcie mi kilka konkretów poza: 'znam tych i tych, mają dobrze'. Co takiego jest DOBREGO w Polsce?


@FriQ: Widzisz Twoi pradziadowie walczyli o Polskę a Ty masz to wszystko w dupie, wyjedziesz sobie gdzieś grzać dupę bo tak Ci wygodnie, bo bogadztwo najważniejsz. Patriotyzmu Cię nikt nie nauczy jeżeli sam swojego kraju nie doceniasz.

W wielu sprawach
@Dr_Pociskator: Ale ja nie mam zamiaru sie podpisywać pod czymś czego nie zrobiłem.

I niech, nie bedzie, że sie nie starałem. #!$%@?, bo sie starałem coś zmienić. #truestory nadchodzi.

W szkole średniej w której się uczyłem, od 10 lat była ta sama Pani dyrektor. Przyszedł czas na kolejny konkurs na dyrektora, władze powiatu mogły po prosty przedłużyć kadencję, bo Pani dyrektor się sprawdzała. Ma liczne sukcesy na koncie, nagrody. Rozbudowała bazę
@FriQ: Ciekawa historia z dyrektorką tylko tak jak pisałem wyżej - czy uważasz, że coś takiego nie miałoby miejsca na Bali czy w Tajlandii? Mi tylko o to chodzi. Ja widzę te wszystkie problemy, nie wybielam kraju, ale uważam, ze one nie są tylko u nas tylko w zdecydowanej większości miejsc na świecie.

Sam mówisz o korupcji w drogówce u nich. I teraz niech na Bali pijak ci rodzinę rozjedzie i
@FriQ: (...) czy uważasz, że coś takiego nie miałoby miejsca na Bali czy w Tajlandii? Mi tylko o to chodzi. Ja widzę te wszystkie problemy, nie wybielam kraju, ale uważam, ze one nie są tylko u nas tylko w zdecydowanej większości miejsc na świecie.


@Arrival: oczywiście, zdarzyć się może wszędzie. Ja tego nie neguję. Wszystko może być #!$%@?. Tylko, że w PL mam mieszkanie 50m2 (teraz wynajmuję je miłym panom,
@FriQ: No i o to mi chodzi, że wyjechałeś nie dlatego, że w PL jest tak #!$%@? (bo na Bali jest podobnie) tylko dlatego, że na Bali jest lepsza pogoda i lepsze laski ;).

Masz mieszkanie 50m2 w pl więc do czegoś doszedłeś :).

Poza tym tak jak pisałem w pierwszym wpisie, często porównuje się mieszkanie w polskim, dużym mieście do życia w małej mieścinie lub wiosce (a'la breakdacycle) w Azji.
Bali jest lepsza pogoda i lepsze laski ;).


@Arrival: pogoda lepsza, to fakt. Laski też są zajebiste, ale ja mam swój #rozowypasek i mam to do siebie, że nie zdradzam. A mógłbym... nie masz pojęcia... jezusie jakie niektóre prześliczne.

Masz mieszkanie 50m2 w pl więc do czegoś doszedłeś :).


@Arrival: coś jest, ale nie na tyle, żeby sie tym chwalić.

A co do Bali, też mogę #!$%@?ć w nieskonczoność, że
@FriQ: dlaczego mimo lespzego życia za granicą i to że Polska nic dla ciebie nie znaczy przesiadujesz na wykopie i rozpisujesz się? W ogóle nie powinno cie tu być i nic co z Polską związane nie powinno cie obchodzić a ty tutaj próbujesz "uświadamiać" innych
@Arrival: pomijając już ostatni wpis, to jesteś jedną z niewielu osób otwartych na polemikę jakąkolwiek. Większość rzuca gównem i ślepo się broni, jakbym to ich personalnie atakował. Nikt się nie zastanowi. Jestem w stanie dać rękę uciąć, że w życie społeczne i polityczne większość była / jest mniej zaangażowana niż ja.

@lukasyyyy: bo mimo to, że #emigracja to mnie #!$%@? to, że nie moge w kraju pochodzenia normalnie żyć. Może
bo mimo to, że #emigracja to mnie #!$%@? to, że nie moge w kraju pochodzenia normalnie żyć.


@FriQ: to twój problem a nie nasz

Może na stare lata bym chciał wrócić


@FriQ: ale po co? przecież ten kraj to "#!$%@?" w której mieszkają idioci. Jak ma coś się polepszyć jak nasza "elita" wyjechała zagranice i to tam chce budować dany kraj, przyczyniać się do jego dobrobytu a nie w Polsce?