Wpis z mikrobloga

@osmanho: Beck je zniszczył. Wcześniej był ogarnięty, ale nie miał dość charakteru, żeby robić dobrą robotę i postanowił popłynąć z idiotycznym prądem mesjańsko-profrancuskim ;/
  • Odpowiedz
Gdybyśmy powiedzieli Hitlerowi "Stary, my tutaj będziemy sobie neutralni", a Francji i UK "Mordy, my tu za słabi jesteśmy żeby się z nim bić", to byśmy byli nietknięci.


@Kaethax: Ogromny kraj w centrum Europy, który dla Niemiec miał stać się przestrzenią życiową i który blokuje ekspansję na wschód miałby się stać neutralny? O tak, z pewnością. ;)
  • Odpowiedz
@Dare: skąd te bzdurne info? A może mówisz o Gdańsku, który był tak polski, jak Warszawa żydowska? Czy może polski pomysł autostrady eksterytorialnej uważasz za fatalny?
  • Odpowiedz
@Kaethax: chodzi mi o straty terytorialne Niemiec po Traktacie Wersalskim. No dobra trochę poleciałem z tą "połową", bo pisząc tamto myślałem o stanie zaraz po rozbiorach :P
  • Odpowiedz
@Kaethax: Cata-srata, niektórym się w głowach pomieszało od Zychowitza. Weź pan zamiast miernych publicystów przeczytaj arcydzieło z 1936 roku - "Na tropach Smętka". Za ujawnienie prawdziwych, a nie deklarowanych przez Hitlera działań Wańkowicz był długo ścigany przez Niemców.
  • Odpowiedz
@jarzz: Mackiewicz jednak przed wojną i w trakcie wojny przepowiadał wydarzenia, a ludzie go nie słuchali. Jego słuszne prognozy świadczą o tym, że wojnę można było rozegrać inaczej.
  • Odpowiedz