Wpis z mikrobloga

Witam, jakieś 2 miesiące temu na allegro kupiłem telefon (narazie nie podaje linka) i czekałem na niego, aż do dnia dzisiejszego. Byłem świadomy, że to potrwa dość długo, bo telefon szedł ze stanów. Od jakiegoś czasu nękałem sprzedawce z allegro mailami, a on ciągle zwodził, że towar został wyslany, ze w tym tyg bedzie u pana. Dzisiaj otrzymałem od niego takiego maila:

Witam,

Na wstępie chcielibyśmy bardzo Państwa przeprosić za zaistniałą sytuację.

Niestety nie mieliśmy na nią żadnego wpływu. Współpracowaliśmy z Dystrybutorem od ok. roku czasu. Zawsze wszystko wysyłał do klientów, nie mieliśmy z nim żadnych problemów do czasu. Niestety oznajmił nam, że nie wyśle towaru. Państwa pieniądze wysłaliśmy im w ten sam dzień kiedy je otrzymaliśmy. Po prostu zostaliśmy Oszukani. Na aukcji informowaliśmy iż jesteśmy jedynie pośrednikiem w sprzedaży. A samym sprzedawcą jest dystrybutor z USA.

Na życzenie klienta możemy podać namiary na niego. Oczywiście w tej sprawie byliśmy już u prawnika, który wyśle do nich odpowiednie pismo z informacja,że jest to Oszustwo oraz o to aby się ustosunkowali do niego.

Sprawa zostanie zgłoszona również do Prokuratory, o popełnieniu przestępstwa.

Wiemy, że w tej sytuacji będą Państwo nas obwiniać, jednak my wedle umowy wykonaliśmy wszystkie czynności za które byliśmy odpowiedzialni. Co nie zmienia faktu iż będziemy próbować odzyskać Państwa pieniądze.

Telefony, które trafiły do nas wcześniej na gwarancję oraz na zwroty, będziemy starali się odesłać do Państwa z powrotem Z tymi klientami będziemy kontaktować się indywidualnie. Cała sprawa wydała się dopiero przedwczoraj.

Nie pisaliśmy do Państwa od razu z racji wcześniejszej wizyty u Prawnika.

Pisaliśmy Państwu o paczce zbiorczej, która idzie do kraju, gdyż sami tak byliśmy informowani, niestety było to kłamstwo.

Może być problem z dodzwonieniem się do Pana Krzysztofa gdyż stara się wyjaśnić tą sprawę. Jesteśmy tego świadomi, że pójdą Państwo na Policję, jest to dla nas logiczne, dlatego też wysłaliśmy tą wiadomość, aby Państwo wiedzieli co się dzieje .

Moje pytanie do bardziej ogarniętych w temacie: Co robić? Zgłaszać na allegro, czy odrazu policja? Ktoś się spotkał z taką sytuacja? Z góry dzięki za pomoc.

#allegro #oszustwo #csiwykop #corobic
  • 8
Tak własnię uczyniłem :) Patrząc na negatywy, które się sypią gościowi od wczoraj, można stwierdzić, że albo się nieźle dorobił, albo jest sporo w plecy.

Link