Wpis z mikrobloga

Wołam @naprawalaptopow i wszystkich którzy ogarniają dobrze #komputery #laptop #internet #widnows8 i takie tam.

Od 5 dni posiadam laptop lenovo. Przyszedł w poniedziałek z zainstalowanym systemem 8 i od razu pierwsze co to praktycznie przeszedłem do aktualizacji na 8.1. Już wtedy coś sklep odmawiał posłuszeństwa i mi wyskakiwał brak dostępu do neta, ale net śmigał i ogólnie jakoś wszystko się udało. Po aktualizacji praktycznie ciągle wywalało mnie z wi-fi pod pretekstem ograniczonego połączenia. W necie znalazłem by pobrać inne sterowniki co uczyniłem i wszystko grało. W sumie do dzisiaj gdy rodzice wrócili z urlopu i tata zaczął korzystać ze swojego lapka i łączyć się z netem. Zostałem zmuszony do podłączenia się z kablem do modemu bo ciągle błąd jaki mi wyskakiwał to "brama domyślna jest niedostępna". Wszystkie ustawienia aby IP było automatyczne mam, jakieś opcje takie prostsze jak wyłączenie ograniczania mocy dla kart sieciowych też zrobiłem. Nie znam się na tym dobrze i praktycznie nie wiem co mam robić. Czy z tym problemem iść do #upc czy oddać lapka na gwarancję? Model routera to darmowy Thompson TWG870U. Nigdy z netem nie było problemów, tata ma laptop od roku, do tego PS3 od ponad dwóch lat i L820 też zawsze jak jestem w domu to łączę się z wi-fi. Nagle teraz jakieś problemy.
ThrashMetal - Wołam @naprawalaptopow i wszystkich którzy ogarniają dobrze #komputery ...

źródło: comment_wExMwyez1P37NtTrakCXVxDoHuaSL9jN.jpg

Pobierz
  • 4
Po aktualizacji praktycznie ciągle wywalało mnie z wi-fi pod pretekstem ograniczonego połączenia.


@ThrashMetal: Próbowałeś zmieniać kanały WiFi? Sprawdzać szerokość pasma 20/40 MHz? Ewentualnie częstotliwość pracy 2.4/5 GHz?