Wpis z mikrobloga

Ludzie, dziś pies uratował moją babcię... Schorowana kobieta, liczba chorób które ją trapią jest tak duża, że aż przykro, ale to zawsze była silna kobieta i mimo to nie pozwala sobie. Mimo 82 lat chce chodzić, chce nadal być jakkolwiek aktywna. A najbardziej ją trapi osteoporoza i liczne złamania.

Dziś nie mówiąc nic nikomu postanowiła się przejść i zajrzeć do ogródka. Pośliznęła się i złamała nogę w udzie, złamanie otwarte, zaczęła krwawić. A że ogródek jest nieco oddalony, a ja spędzam czas w większości na warsztacie gdzie szumi i gra i wszelkie krzyki nic nie dadzą, a reszta rodziny w pracy - koniec.

No i tak stoję sobie przy maszynie, a tu skrobanie w drzwi. Otwieram, pies... co on chce. Wyganiam go, a po chwili znów, skrobie w drzwi. Otwieram jeszcze raz, a on biegnie gdzieś. Znów nie zrozumiałem o co chodzi, zamknąłem drzwi i nadal patrzę na tnącą się folię. Za trzecim razem wkurzyło mnie to szczekanie i skrobanie w drzwi i poszedłem za psem i... zaprowadził mnie wprost do leżącej w ogródku babci. W szpitalu powiedzieli, że cud, że przeżyła, w tym wieku, w tym stanie. Ja już wróciłem, babcia została w szpitalu, a pieskowi kupiłem wielkiego kurczaka.

Ja nawet nie wiem skąd to się wzięło, to zwykły kundel, nigdy nie wykazywał jakichś super umiejętności, aż tu nagle... uratował moją babcię. #psy są świetne, nagród nie będzie końca. Niemniej, oby babcia z tego wyszła, to silna kobieta, zawsze była najsilniejsza z ludzi których znam, ale choroby ją zgnębiły :/

#truestory #coolstory - tak na wyrost, bo dla mnie jest to cool, ale pies zasłużył,
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vivo: dobry piesio. Jakby nie patrzeć twoja babcia przy mojej pra babci (prawie 101) to nastolatka prawie hehe :p jedynie czasem ma problemy z pamięcią, ale też nie raz się tak przewróciła że np twarz czarna, a przeżyła xD tak czy inaczej zdrowia dla babci
  • Odpowiedz
@AbbyLockedheart: ciekawe, czy za komuny też psy nie umiały jeść kurczaków, bo coś czuję, że ktoś te zwierzęta po prostu oduczył jedzenia ptactwa wszelakiego.

Przecież np. lisy czy wilki zżerają kury aż im się uszy trzęsą.
  • Odpowiedz
@vivo: Jakiś czas temu chodziłem sobie po podwórku i nagle nasz kot zaczął dziwnie się zachowywać.

Podbiegł kawałek, zaczął miauczeć i patrzeć się na mnie.

Stwierdziłem, że coś chce, poszedłem za nim kawałek, a ten znów odbiegł kawałek i patrzy się czy za nim idę i
  • Odpowiedz
@vivo: Pytanie może wydać się dziwne... ale może się komuś przydać. Jak przetransportowałeś babcię? Wziąłeś ją na ręce i do samochodu? Przytomna była?
  • Odpowiedz
Ja nawet nie wiem skąd to się wzięło, to zwykły kundel, nigdy nie wykazywał jakichś super umiejętności


@vivo: Po prostu psy nie są tak głupie na jakie wyglądają :) I nie ma tu za bardzo znaczenia czy kundel czy rasowy.

Mi kiedyś pies przyniósł w pysku pęk kluczy, które gdzieś posiałem i nie mogłem znaleźć :)
  • Odpowiedz
@unclefucker: nie, kot zacznie polować a pies zdechnie z głodu. Zresztą porównanie tych dwóch gatunków nie ma sensu, idź ze swoim yorkiem na spacer zamiast przekomarzać się w internetach, który zwierzak jest lepszy.
  • Odpowiedz