Wpis z mikrobloga

Bądź ateistką, przebieraj dziecko za mikołaja, dawaj prezenty, uczestnicz w świątecznych imprezach, maluj pisanki w święta wielkanocne i oburzaj się, że nauczycielka puściła na lekcji chrześcijanin tańczy oraz że córka chciała podziękować Bogu.

#gimboateizm #rozowepaski #logikarozowychpaskow #atrapacontent
Inkwizycja - Bądź ateistką, przebieraj dziecko za mikołaja, dawaj prezenty, uczestnic...

źródło: comment_YYCieJ8urvIzoTM42zQHNq3NYo5DoIQz.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idąc tym tokiem rozumowania nie można być dobrym człowiekiem nie będąc katolikiem albo nie można medytować nie będąc buddystą.
  • Odpowiedz
@rss: Data Wielkanocy ma niewiele wspólnego z przesileniem itp. Chodzi o fazy księżyca wg których Żydzi wyznaczali święto Paschy - tak jak jest w Biblii właśnie.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Mimo iż jestem wierzący ale mało praktykujący to powiem szczerze, że sam wolałbym wychowywać dziecko i nie chciałbym aby w szkole uczyły jej religii jakieś dewotki bo zazwyczaj różne przedszkolanki czy katechetki zawsze miały w tej kwestii nierówno pod sufitem. Niech ten czas przeznaczą na rozpoczęcie nauki angielskiego i niech dzieci w końcu zaczną wymiatać jak w innych krajach, a nie zawracać sobie głowę serduszkami i jezuskami, na to
  • Odpowiedz
ja tam sie nie wtracam ale geneza guwnoburzy dotyczacej hipokryzji nie wynikala chyba glownie z obchodzenia swiat ( zreszta dla prawdziwych katolikow swieta to nie sa wysmiewane przez was jajka, zajaczki i Mikolaje z tego co sie orientuje ) ale z tego ze uzytkowniczka miala bol d--y o indoktrynacje w przedszkolu a sama wbijala swojemu dziecku ze Boga wymyslili idioci niewierzacy w nauke i tego typu #gimboateizm

ps. zanim zostane
  • Odpowiedz
@atrapa: moze troche przesadzilem ale

Już jej powiedziałam, że to wymyślona postać, przez ludzi, którzy kiedyś byli mniej uczeni i sobie tłumaczyli różne rzeczy wymyślonym panem ;)


troche taki to mialo wydzwiek :) jak juz sie dowiedziala o kims takim jak Bog to mozesz jej wytlumaczyc ze sa ludzie ktorzy wierza w taki byt i generalnie takie podstawy wszystkich wierzen, chyba ogarnie o co chodzi bo negowanie na wejsciu istnienia
  • Odpowiedz
@uzydkownik powiem coś o @atrapa może i wydawać się na początku (zwłaszcza po tej nagonce na nią), że to jedzący koty, odsuwający dzieci od Boga osobnik. Prawda jest taka że @atrapa decyzję o byciu wierzącym zamierza zostawić córce, aż ta świadomie ją podejmie, na co w obecnym jej wieku jest jeszcze za wcześnie. I stąd słuszność jej rozczarowania sposobem nauczania córki w przedszkolu gdzie mimowolnie narzucono córce wiarę chrześcijańską.
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Ja niby nie obchodzę świąt ale jest to dobry sposów żeby spotkać się z rodziną no i oczywiście prezenty też robię. W sumie ktoś kiedyś dość mądrze stwierdził że Mikołaj i malowane jajka z króliczkiem dającym prezenty to już pewna tradycja a same w sobie nie mają zbyt dużo wspólnego z religią. Przecież Mikołaj w czerwonym stroju i białaj brodzie oraz zając przyszły od nas z Ameryki tak jak
  • Odpowiedz