Wpis z mikrobloga

Bądź ateistką, przebieraj dziecko za mikołaja, dawaj prezenty, uczestnicz w świątecznych imprezach, maluj pisanki w święta wielkanocne i oburzaj się, że nauczycielka puściła na lekcji chrześcijanin tańczy oraz że córka chciała podziękować Bogu.

#gimboateizm #rozowepaski #logikarozowychpaskow #atrapacontent
Inkwizycja - Bądź ateistką, przebieraj dziecko za mikołaja, dawaj prezenty, uczestnic...

źródło: comment_YYCieJ8urvIzoTM42zQHNq3NYo5DoIQz.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chilling: I tak nie zrozumiesz, bo powie Ci, że to taka tradycja rodzinna nie związana ze świętami xD Albo, że maluje pisanki akurat wtedy bo w inne dni nie można nigdzie kupić barwników do jajek :D
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: nie, to ty jesteś gimbokatolikiem który jest święcie przekonany, że wszystkie możliwe zwyczaje i święta zostały wymyślone przez bozię i pobratyńców, a tymczasem zdecydowana większość została zwyczajnie "zapożyczona" (czyt. skradziona) z innych wierzeń i tradycji, głównie ludowych na danym obszarze.
  • Odpowiedz
@rss: To o czym pisałem czyli Boże Narodzenie i Wielkanoc akurat nie została "skradziona". A ze mnie taki katolik, że hoho ;) Tymczasem, ateiści mogą sobie zapożyczać różne święta i adaptować je pod swoje potrzeby ale to katolicyzm kradnie? :D
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: @chilling: Przecież i Boże Narodzenie, i Wielkanoc, to pogańskie święta zaadaptowane na potrzeby chrześcijaństwa. Ubieranie choinki czy malowanie pisanek zostało wzięte z pogańskich obrzędów. Były one częścią istniejącej tradycji, i chociaż religia zmieniła się z rodzimowierstwa na chrześcijaństwo, zachowano je. I chyba chrześcijan jakoś bardzo to nie boli, nie czują się poganami w Wigilię albo kiedy lecą ze święconką do kościoła?

W ten sam sposób ateiści przejęli
  • Odpowiedz
To o czym pisałem czyli Boże Narodzenie i Wielkanoc akurat nie została "skradziona".


@Inkwizycja: o, a ja myślałem, że to dawne święta przesilenia zimowego, w trakcie których wstawiało się do domu i dekorowało świątecznie snopki słomy. :)

Tymczasem, ateiści mogą sobie zapożyczać różne święta i adaptować je pod swoje potrzeby ale to katolicyzm kradnie? :D


To Ty pierwszy zarzuciłeś nieścisłość, a tymczasem ja Ci pokazałem, że takie rzeczy występują po
  • Odpowiedz
@Blyszczoncy-Paledz: K---a ;D nie są pogańskimi świętami. Oba te obrzędy są kultywowane od IV wieku, w czasie świąt wielkanocnych wypada pogańskie święto powitania wiosny czy coś takiego, zaadaptowana i połączono je w jedno. Tak więc nie bredź, że to pogańskie święta, bo nie masz o tym pojęcia.

@rss: Co to za bullshit? Poczytaj o Mikołaju z Miry, potem wklejaj jakieś głupoty :)
  • Odpowiedz
@atrapa: przez takich, jak on, dałem sobie spokój z jakimikolwiek religiami. Niech krzyczy jak najgłośniej, może zniechęci kolejne owieczki.
  • Odpowiedz
@atrapa: Śmiecham, udowodniłem Ci już coś ale w swoich postach na mirko nawołujesz mnie także za plecami, nabijając się. Teraz zarzucasz mi to samo? :D Ciężki wieczór? dziewczynko z tych wpisów brechta połowa ludzi która to czyta i ma jakiekolwiek pojęcie o świecie. Tobie za to przyklaskuje banda gimboateistów gdzie rok ich urodzenia to 1990 i wyżej, fajnie, fajnie :) Zmiażdżony? :DDDDD

@chilling: Mówiłem ;)
  • Odpowiedz
@rss: Ja krzyczę głośno? ;) Dla mnie ludzie mogą być ateistami, teistami i kimkolwiek chcą być. Wierzyć w co chcą. Ale jak ktoś bawi się w hipokryzję i atakuje ludzi innej wiary, bredząc coś o indoktrynacji a samemu robi to samo tylko w odwrotną stronę i jeszcze chwali się tym na mirko, to coś jest tu nie tak :) Poza tym, tak jak piszę, żaden ze mnie katolik :)
  • Odpowiedz