Wpis z mikrobloga

Przez jakieś pół roku używałem Lumii 920. Na początku byłem podekscytowane, fajny telefon, szybki, no i WP którego nie znałem. Cieszyłem się jak dziecko. Nie żałowałem ani jednego cebuliona wydanego na ten telefon. Po miesiącu zaczęły mi doskwierać wady, takie jak kompletny brak aplikacji wszelkiego typu, zwieszający się tethering, zwieszające się wifi, brak tetheringu na usb, denerwowało mnie nawet to że ustawienia nie są poustawiane alfabetycznie (i nie można ich przefiltrować).

Niedawno wróciłem do Androida - Xperia Z1. Czuje ulgę, nareszcie działa wszystko, aplikacje są, nic się nie zwiesza, śmiga szybciej niż Lumia. Lumie oddałem swojemu #rozowypasek. Ucieszyła się, ale po godzinie przyszła z pytaniem:

- jak tu się ustawia tapetę

- nie ustawia się, tu są kafelki

- kafelki to ja mam w kuchni, w telefonie chce mieć tapetę

Moim skromnym zdaniem telefony z windows phone są dla osób mało wymagających, chcących dzwonić, pisać wiadomości i czasem poprzeglądać facebooka albo neta. Przy czym dodatkowo mieć telefon nazywany smartphonem. Jest to moja subiektywna opinia, wiec bez złości.

#bekazwindowsphone #bojowkaandroid #windowsphone #android
  • 37
@toomanyasterisk: przynajmniej używałeś WP oraz Andka i stwierdziłeś, który jest dla ciebie lepszy, bardziej odpowiada twoim wymaganiom, w przeciwieństwie do 90% ludzi, którzy nie mieli styczności z WP i wypisują na jego temat głupoty. Co do stwierdzenia, że telefon nadaje się dla osób mało wymagających to można się kłócić, ale każdy ma swoją opinię na temat systemu.
Moim skromnym zdaniem telefony z windows phone są dla osób mało wymagających, chcących dzwonić, pisać wiadomości i czasem poprzeglądać facebooka albo neta


@toomanyasterisk: Dokładnie tak i chyba nie trzeba być geniuszem żeby na to wpaść.
@toomanyasterisk: Zależy o jakich przedziałach cenowych mówimy, za 300-400 cebulionów nie kupisz nic lepszego niż telefon z WP. Sam mam lumie 620 czyli tę tańszą i jeśli chodzi o bezawaryjność i działanie to jestem mega szczęśliwy, wiadomo niektóre rzeczy mogłyby być lepsze ale generalnie jest okej. Co do androida to żeby telefon działał tak jak ma działać trzeba wydać od 800zł dostaje się za to dużo więcej ale kosztem ceny. Także
@toomanyasterisk: Chciałbym zauważyć jedną bardzo ważną rzecz - to nie WP jest ubogi w funkcje i aplikacje, tylko Android jest bardzo rozbudowany. Ludzie myślą, że to co oferuje Android to jest podstawowy pakiet bo androidowców jest ogrom, natomiast tak naprawdę oferuje on bardzo rozbudowany system z możliwością konfiguracji. To tak jakby powiedzieć, że Windows jest ubogi przy Linuxie - no tak, ale na PC to Windows wyznacza standard, a Linux od
@toomanyasterisk:

kompletny brak aplikacji wszelkiego typu,


lol

zwieszający się tethering,


lol

zwieszające się wifi,


lol

brak tetheringu na usb


tego to nie wiem, nie potrzebowałem nigdy

denerwowało mnie nawet to że ustawienia nie są poustawiane alfabetycznie (i nie można ich przefiltrować).


ok, pierwsze co faktycznie może irytować.

Moim skromnym zdaniem telefony z windows phone są dla osób mało wymagających, chcących dzwonić, pisać wiadomości i czasem poprzeglądać facebooka albo neta.


Nie, telefony