Wpis z mikrobloga

@Dare: Po skończonym posiłki sztućce odkładasz mniej wiecej na godzinie 5:25, jeśli posiłek nie jest skończony to zostawiasz je na godzinie 5:40.

i wtedy kelner nie powinien tego talerza dotykac, a te durnie bez szkoły po technikum gastronomicznym biora jak leci
  • Odpowiedz
  • 0
@hpiotrekh: yyyy, nie

Póki jesz, to kladziesz sztućce tak, zeby opieraly sie o stół i o talerz jednocześnie. Sztućce całe na talerzu=posiłek skończony, a i tak spytaja czy mogą zabrac (zazwyczaj). Nie ma żadnego "kodu" ukladania sztućców.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: @Dare: Sprawdziłem z ciekawości...

W czasie nabierania potraw czy picia wody można nóż i widelec skrzyżować na talerzu, co zawsze jest znakiem dla >służby, że zamierzamy jeść dalej i że talerza zabrać jeszcze nie można.


źródło

Ale oczywiście te zasady mają X lat i naprawdę mało kto je teraz zna i się do nich stosuje
  • Odpowiedz
@tajek: Dla mnie to jest oczywista oczywistość i jedna z podstawowych zasad przy stole.

Podstawy sv w ogóle powinny być gdzieś wplecione w jakiś przedmiot w szkołach podstawowych czy gimnazjach.

Może wtedy byłoby mniej koszul z krótkim rękawem na weselach i takich tam.
  • Odpowiedz
@Reverb: w mojej opinii to akurat jest sympatyczny zwyczaj. Sam nigdy się do tego nie zastosowałem, ale czasem wygląda to fajnie.

Odnośnie przykładu ze zdjęcia - na weselu powinno się zdjąć marynarkę dopiero wtedy, gdy pan młody zdejmie. A tu młody w marynarce, a reszta bez. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hpiotrekh:

Pomijając to, że większość nie wie o tym, że powinno się marynarkę mieć na sobie, to akurat na weselu, gdzie jest żywa zabawa ciężko byłoby wytrzymać w marynarce całą imprezę.


Oczywiście są tacy wariaci, ale to
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: A co jeśli jesteśmy w miejscu, gdzie nie ma wyraźnego 'gospodarza'? Na przykład studniówka. Wydaje mi się, że na takich uroczystych balach uczestnicy powinni być w marynarkach do końca (zgodnie z sv, bo wiadomo ze tam sami swoi ;) )

Do tego nie wiem czy za gospodarza na weselu nie uznaje się rodziców młodych. Więc powstaje konflikt gospodarz- najwazniejsza osoba ;)

W Polsce Twój ostatni akapit to raczej abstrakcja
  • Odpowiedz
też widziałem ostatnio u znajomego coś takiego ale komentarze lasek były raczej pozytywne ;) .


@mcflypl: większość kobiet w Polsce nie ma większego pojęcia o męskiej elegancji, a biorąc pod uwagę jak się ubierają faceci w Polsce to "na tle" może robić wrażenie facet w jakimkolwiek krawacie, nawet takim pod sukienkę partnerki. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy partner i partnerka podłapią wzorce klasycznej elegancji męskiej i to rzuca zupełnie inne
  • Odpowiedz