Wpis z mikrobloga

Sprzedam Jiayu G4S. Telefon nowy, włączony raz by zobaczyć czy działa.


Oddaję w zestawie, jakim obdarował mnie mój azjatycki majfrend - telefon, ładowarka, przejściówka, kabel USB.

Pozwolę sobie zawołać #aliexpress (bo stamtąd go kupiłem), #android (bo na takim systemie działa w/w telefon) oraz #telefony (co prawda to tylko jeden telefon, ale ten tag obserwuje większa liczba osób). Może jeszcze #sprzedam (bo sprzedam) i #jiayu.
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@streetpunkpl: przekonany może co do tego nie jestem więc daruj sobie tu ciskanie iksde, ale czytałem relacje od zamówienia po otworzenie przesyłki i u wielu ludzi jednym z czynników ominięcia opodatkowania było właśnie takie oznaczenie.
  • Odpowiedz
jaka wiec ostateczna cena będzie? Poza tym coś mi tu śmierdzi ta Twoja wersja z dwoma telefonami :>


@GhostxT: Masz rację, ostatnio pomyliłem drogę, i zamiast jechać do Wrocławia, to chiński GPS nakierował mnie na Pekin. Tam, w ramach rekompensaty burmistrz miasta zaoferował mi wycieczkę po fabryce Jiayu, wraz z drobnym upominkiem w postaci wyżej wymienionego telefonu. Nie chciałem się chwalić moimi możliwościami i znajomościami, więc naprędce wymyśliłem historię z bratem, byle tylko cały misterny plan zachować w mym sercu. I teraz cena telefonu skacze do 2500 złotych, ponieważ odbierałem go z rąk burmistrza tego wielkiego miasta.

Poza tym to wysyłający może oznaczyć paczkę jako "gift" i problem
mq1 - > jaka wiec ostateczna cena będzie? Poza tym coś mi tu śmierdzi ta Twoja wersja...

źródło: comment_eX7GLry6OCJif1mQlV16JL20oUFYWVkO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mq1: lol

Może i nie wykryłem ironii z tym Twoim puszczeniem telefonu pół darmo, ale śmieszkowanie sobie gdy przedstawiam Ci konkretnie jakie są ceny na chińskim markecie i to że sprzedawanie go w takiej samej cenie jak bezpośrednio u kogoś gdzie mam możliwość zobaczyć oryginalne zdjęcia czy też ocenę sprzedającego ( co u wielu ludzi właśnie z Polski miało wpływ na wybór ze względu na opodatkowanie ) jest po prostu
  • Odpowiedz
@GhostxT: Może jestem specyficznym człowiekiem, ale gdy mnie na coś nie stać, bądź uważam że jestem w stanie kupić dane dobra w innym miejscu w niższej cenie - to automatycznie się wycofuję i szukam dalej. Nie stoję pod targowiskiem z cepelią jak typowy Janusz i nie krzyczę

HEHE PRZECIESZ W CHINACH KUPISZ TANIJ


PANIE PAN TO CHYBA TEN SZMELC UKRAD PRZECIE MI ŚMIERDZI TAKIE TŁUMACZENIE
  • Odpowiedz
@mq1: EOT możesz sobie pisać na elektrodzie może spotka się to z akceptacją i spotkasz tam równie specyficznych ludzi jak Ty. Ocenianie, że mnie na coś nie stać bo twierdze, że zabawna jest dla mnie Twoja wycena? Że w innym miejscu kosztuje to mniej i z tego powodu jestem zdziwiony? Chyba pójdę do piekarni i rzucę 5 dyszek za chleb, bo z tak bardzo wyjątkowej mąki jest zrobiony. W żadnym
  • Odpowiedz
@GhostxT: Wyluzuj trochę koleś, @mq1 podał bardzo przyzwoitą cenę jak na wysyłkę z PL. Może sam bym się skusił, gdybym już nie miał G4S ;) Jak tak łatwo uniknąć płacenia VATu, to zamawiaj hurtem z chin telefony i sprzedawaj w lepszej cenie, widzę że to musi być dobry biznes. Celnicy mają gdzieś czy to jest oznaczone jako prezent, ramka mulitmedialna, czy inny gadget 2$. Jak zechcą, to otwierają i
  • Odpowiedz
@december12: czemu piszesz mi żebym wyluzował skoro cały czas od początku tej dyskusji na spokojnie wyraziłem swoje zdanie, które w żaden sposób nie miało na celu atakowanie kogokolwiek? Cokolwiek bym teraz nie napisał to i tak sugestywnie będziesz nakręcał tę rozmowę ( tak jak i sam autor wpisu ) jakbym chciał tu ubić jakiegoś targu, choć prawda jest taka że jedynie rozbawiła mnie rozbieżność cen ( czas przeszły, ale o
  • Odpowiedz
Cokolwiek bym teraz nie napisał to i tak sugestywnie będziesz nakręcał tę rozmowę ( tak jak i sam autor wpisu )


@GhostxT: Niczego sugestywnego nie będę pisał, domagając się niższej ceny ukazałeś swoją ignorancję, czym zirytowałeś autora wpisu. Bo nie mając pewności, a jedynie info od jednego użytkownika forum walczyłeś o "sprawiedliwą" cenę. Przeczytaj jeszcze raz swoje posty, a w szczególności to o elektrodzie i zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@december12: W którym wpisie według Ciebie domagam się niższej ceny? Faktem jest, że jestem zainteresowany tym telefonem, ale to nie znaczy, że chce go kupić od autora wpisu. Nie domagałem się również niższej ceny i powtórzę to jeszcze raz, że próbujesz się na siłę doszukiwać jakiegoś drugiego dna. To, że na początku wyraziłem się, że proponowana przez mq1 cena jest wysoka nie miało na celu żadnego targowania się, co jest w tym takiego trudnego do zrozumienia? Nie wciskaj kitu, że niczego sugestywnego nie będziesz pisał, bo już to zrobiłeś tworząc sobie jakieś wyobrażenie czy to o ataku na kogokolwiek czy o tym, że chcę tu dobić jakiegoś targu. Takiego manipulowania treścią innej osoby już dawno nie widziałem i nawet nie zamierzam się do tego odnosić, bo zaraz uznasz, że Cie atakuje zamiast przyjąć na klatę fakty.

Nie miałem pewności, owszem i nadal jej nie mam. Fakty są takie, że wiele ludzi zamawiało produkty z Chin i jakoś nie płaciło się dodatkowo podatków.

Przeczytaj jeszcze raz swoje posty, a w szczególności to o elektrodzie i
  • Odpowiedz
@GhostxT: Jeszcze lepiej, nie chciałeś kupić, a wtrącasz się do wyceny. Właśnie jak ten Janusz komentujący "Panie, co tak drogo!". I to nie znając realiów. Całej reszty nie skomentuję, bo nieudolnie silisz się na wytłumaczenie swojej początkowej ignorancji i łagodzisz to co mówiłeś o naliczeniu VATu. Twój post o elektrodzie, a także powyższy to przykład pasywno-agresywnej gadki.

Co do mojego buractwa i manipulowania treścią jakiego dawno nie widziałeś - xD
  • Odpowiedz
@december12: Jakiej k---a wyceny człowieku? Zachowujesz się jak hiena czekająca na odpowiedni moment do ataku i kryjąca się za resztą, co jest typowym internetowym kozaczeniem byle tylko zyskać aprobatę swoim zachowaniem, co ci się udaje patrząc na poziom tutaj. Byle podważyć czyjeś słowa, c--j tam z treścią.

Całej reszty nie skomentujesz, co wcale jakoś nie jest dla mnie zaskoczeniem. Trudno oczekiwać umiejętności czytania ze zrozumieniem od kogoś kto ma postać
  • Odpowiedz
@december12: Zabawne jak odwracasz kota ogonem. Waruj i zmiataj ze swoją żelazną logiką na karachan, może tam zrozumieją jak bardzo szykanowany i poszkodowany atakami jesteś. Skoro to jest dla ciebie atak to nawet nie staram się myśleć czym może być dla takiego jak ty wyjście z piwnicy do normalnych rozmów z ludźmi, gdzie swoje iksde zostawiasz w internetach. Bez odbioru mały człowieczku :)
  • Odpowiedz