Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu napisałam do koleżanki sms-a, że psuje mi się telefon, bo nie mogę do niej wysłać wiadomości przez messengera - telefon ma problem z połączeniem z WiFi. Za jakieś pół godziny dostaję sms-a z T-mobile: "Potrzebujesz nowego telefonu? (i dalej gadka z ofertą)" Zignorowalam to. Pomyślałam że to przypadek. 2 dni później sytuacja się powtórzyła - ponownie narzekałam coś na telefon i ponownie dostałam sms z ofertą nowego telefonu. To już mnie trochę zastanowilo i opisałam sytuację mężowi w smsie jak to mnie #szpiegujo w sieci. Za chwilę dostaje wiadomość: "Czy chronisz swoje dane w telefonie przed innymi? Norton Mobile Security (...)" Nie od dziś wiadomo że smartfony nas szpiegują, ale bez przesady!

Jakby tego było mało, parę dni temu próbowałam w smsie wysłać mężowi link do oferty nju mobile (zerwalam umowę z T-mobile i chce przejść na kartę) w telefonie komunikat, że nie można wysłać wiadomości mimo wielu prób. Żeby sprawdzić czy to znów nie problem z telefonem wyslalam zwykły tekst i ten się wysłał. Wysyłam link ponownie- nie wysłano. Wysyłam do innych osób- to samo. Zaczyna mnie to przerażać... Nie nie mam manii przesladowczej, bo #takbylo #truestory

#szpiegujo #smartfony #tmobile #android
  • 39
  • Odpowiedz
  • 2
@prawdziwek: ano pamiętam, że jak się pisało kwoty w smsie z bramki albo słowo "promocja" to nie pozwalało wysłać. Tyle że przez bramkę to rozumiem, a nie kurcze przez prywatny telefon. Zmiana sieci już niedługo, a na zmianę telefonu jeszcze trochę muszę poczekać. Tylko, że chcę smartfona, a przy nich szpiegowania się chyba nie uniknie :/
  • Odpowiedz
kiedyś chciałem zainstalować tego Facebook Messengera ale jak zobaczyłem jakie uprawnienia zyskałaby ta aplikacja to się lekko przeraziłem
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to prawda, czy zwyczajny czarny PR, ale przypominam że każdy z nas ma prawo zmienić informacje któej o nas może przetwarzać operator. Kiedy podpisywałem umowę z plusem X lat temu zastrzegłem sobie że mogą moje dane przetwarzać wyłącznie na potrzeby obsługi i nic więcej. SMSów reklamowych 0, ofert marketingowych, 0, telefonów telemarketerów 1 - ponieważ numer został w starej bazie Cyfrowego Polsatu po poprzednim właścicielu i za każdym razem
  • Odpowiedz