Wpis z mikrobloga

Myślę nad zdradą #lumia 520 na rzecz motoroli #motog. Zalety tego rozwiązania są oczywiste, chociażby normalna obsługa czatu fejsbukowego czy ogólnie pełnosprawny system operacyjny, a nie proteza w stylu "mój pierwszy smartfon" dla starych ludzi. W lumii irytuje mnie zbugowana komunikacja z komputerem (odłączanie się, nawet podczas kopiowania plików), brak możliwości nagrywania rozmów, mało ramu, przez co aplikacje muszą się co chwilę mrozić, a czasami IE się wypieprza na bardziej złożonych stronach. Czy na Moto G te rzeczy działają normalnie? Czy jest, coś, w czym lumia sobie radzi lepiej?


Zawołam #android, ale bojówki WP już nie bo zaraz będą mi pieprzyć że lumie dał nam bóg i mamy być wdzięczni, a w ogóle to są prawdziwe smartfony tylko ja się nie znam.

Wklejam link do porównania dla osób które chcą zerknąć w specyfikację obu słuchawek
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemSmutnyINieMamKolegow: Sprzęt z Androidem z 512MB RAMu wcale nie będzie lepiej chodził od WP, zaryzykowałbym stwierdzenie, że gorzej. Zamiast IE możesz zainstalować UC Browser, dobra alternatywa dla IE. Jeśli chodzi o problemy z komunikacją z PC, to ja u siebie tego nie zauważyłem, Lumia jest widziana przez Windows jako Lumia i wszystko działa cacy. Na pewno da się to jakoś rozwiązać :)
  • Odpowiedz
@windows8: @Logan00: @Primoza: Akurat jeśli chodzi o parametry to motka bezsprzecznie wygrywa. Boję się tylko że ekran chociaż większy i 720p nie będzie tak czuły jak ten lumiowy, który mogę obsługiwać zimą w skórzanych rękawiczkach. Ramu też niby 2x więcej ale to WP8 słynie z optymalizacji, a android wręcz przeciwnie, wiec boję się że wydam 600zł na sprzęt, który również nie wytrzyma nerwowo dwóch aplikacji w
  • Odpowiedz
@JestemSmutnyINieMamKolegow: Ja się chwalę mamie jak ten telefon zapierdziela. Kosmos. Nie myślałem, że Android w telefonie za ~600zł może tak działać. Minusem jest aparat, ale przy dobrym świetle da radę ładne fotki zrobić. No i ograniczona pamięć do 8GB (5,5GB dla ciebie), chyba, że weźmiesz 16GB. Obsługuje OTG w razie czego. Ale mi wersja 8GB wystarcza. Muzyki nie słucham za wiele, więc mam z 5 albumów, na telefonie nie gram
  • Odpowiedz
@JestemSmutnyINieMamKolegow: Owszem, w kwestii optymalizacji Android jest gorszy od Windowsa, ale z pustego i Salomon nie naleje - 512MB to za mało, żeby przełączać się między kilkoma ciężkimi jednocześnie uruchomionymi aplikacjami, bo brakuje RAMu i wcześniejsze aplikacje przy wracaniu do nich są uruchamiane od nowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) W przypadku Motoroli nie powinno być problemu, bo ma 1GB. W dodatku Google coś kombinowało z optymalizacją
  • Odpowiedz
@eternalmarcos: To ja wiem, że są lepsze urządzenia do słuchania muzyki, ale ja akurat osobiście nie wymagam od telefonu, żeby grał jak profesjonalny sprzęt za 50k zł ze złotymi wtykami w kablu zasilającym by dźwięk był jeszcze lepszy :D To jak gra uważam, za zupełnie wystarczające. Używam słuchawek SoundMagic, które kupiłem z 5 lat temu i jakieś pro nie są na pewno, ale podłączałem w sklepach różne słuchawki, czy to
  • Odpowiedz
@Stixer: tu już nie chodzi o takie szczegóły, bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tu chodzi jeszcze o odpowiednie ustawienie, żeby dawało fun ze słuchania!

Dlatego mi to wisi jak gra, da się słuchać, nie jest źle. Naprawię swoje audio, a z apratu nie korzystam poza wysyłaniem foteczek na messengerze jak chcę coś pokazać!
  • Odpowiedz