Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki!

Pytanie takie mam - Meganka I ph II - jakie mogą być objawy braku paliwa? bo jeździłem troche na rezerwie dość mocnej (prawie do zera) i dziś mi nie odpala fura - przy przekręceniu kluczyka zero reakcji, słychać tylko jakieś szuranie, ale znikome - jakby rozrusznik nie łapał w ogóle. Czy to może być kwestia braku paliwa, czy samochód się ogólnie zepsuł? ;>

#kiciochpyta #pytanie #samochody #renault #megane #pomoc #mechanika #mechanikasamochodowa #dodamjeszczejedentagbomalo
  • 26
@wzr1one: pisales, ze nie ma reakcji po przekreceniu kluczyka oprocz szurania, ktore ciezko zidentyfikowac na mirko. Mysle ze rada z wsiadaniem i wysiadaniem zadziala za ktoryms razem.
@Endrju9: no własnie też się tak zastanawiam nad rozrusznikiem... gdzieś wyczytałem też kwestie, że jak nie ma paliwa, to jakiś czujnik blokuje odpalenie samochodu, żeby nic się nie zatarło więc pozostaje mi mieć nadzieje :D
@wzr1one: jak zabraknie paliwa to może się pompka zapowietrzyc i trzeba długo kręcić.

Jak akumulator dobry a nie kręci to może szczotki w rozruszniku? Nie miał wcześniej problemu z kreceniem? Postukaj lekko w rozrusznik
@hpiotrekh: jak przekerciłem kluczyk na pierwszą fazę, standardowa choinka lampek się pojawiła na desce rozdzielczej i przy próbie dalszego przekręcenia kluczyka jakieś ciche szuranie - mogę to porównać do kulek w łożysku używanym i nic więcej nie próbowałem :D