Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam takie pytanie do osób siedzących w sprawach polityki.

Jak przekonać ludzi, których jednym źródłem informacji jest #polskatelewizja do tego, że w przyszłych wyborach nie głosowali znowu na PO, PIS?

Dziś miałem styczność z takimi osobami i wywiązała się dyskusja i ku swojemu przerażeniu zdałem sobie sprawę z tego, że oni są praktycznie niereformowalni. To co bełkoczą w tej telewizji biorą za ogólnie przyjętą prawdę.

Ja nie interesuje się polityką w takim stopniu, aby móc skutecznie i sensownie kontratakować.

Przydałaby by się jakaś LISTA KONKRETÓW, które można by użyć w każdej dyskusji z takimi obywatelami mającymi przecież prawo do głosu i kształtującymi przez to przyszły obraz Polski.

Jak w tym kraju ma się coś zmienić skoro dla tak wielu osób jedynym źródłem informacji jest telewizja, a tam sieją propagandę aż miło. (gdy zobaczyłem, jak u Lisa śpiewają 100lat Tuskowi, to pierw czułem zażenowanie, a potem smutek. Dlaczego tyle ludzi siedzi w tym bagnie i nie zamierza się z niego wygrzebać?)

#polityka #pytanie #pytaniedoeksperta #polska #naszaojczyzna
  • 24
  • Odpowiedz
@Tomek990: to dosyc zabawne co napisales, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe. Napisales zeby nie glosowali na PO/PIS, bo przeciez oni sa niedoinformowani i cie to przeraza choc sam nie wiesz czemu i pytasz sie, bo skoro wszyscy na wykopie krytykuja POPIS to znaczy, ze nie mozna na nich glosowac, panie #!$%@? kochany pan jestes hipokryta i to paskudnym
  • Odpowiedz
i na kogo mają głosować? Korwina? Już lepiej na PO zagłosować


@kkb1: Masz ty rozum i godność człowieka? Przy zwycięstwie KNP możliwe są dwa scenariusze:

1. Będą rządzić tak, jak obecny oraz wszystkie poprzednie rządy, a więc nic się nie
  • Odpowiedz
Masz ty rozum i godność człowieka? Przy zwycięstwie KNP możliwe są dwa scenariusze:


1. Będą rządzić tak, jak obecny oraz wszystkie poprzednie rządy, a więc nic się nie zmieni;

2. Ograniczą wydatki publiczne do tych absolutnie koniecznych dla istnienia państwa [...]

lubię
  • Odpowiedz
Nie widze powodu dla ktorego glosowanie na PIS to cos zlego...

Aktualnie glos na PIS to jedyny sensowny glos.

Argumenty?

Chocby fakt ze obnizyli podatki kiedy rzadzili.
  • Odpowiedz