Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy Trening 5x5 rozkmina

Jestem sobie po przerwie od ćwiczeń, ok. 1,5 miesiąca. Zaczynam trening 5x5 i teraz mam rozkminę w jaki sposób dobrać progresję ciężaru.

Stronglifts 5x5 vs Madcow 5x5 Intermediate linear

Stałe obciążenie w seriach vs progresja w seriach

Progresja z treningu na trening (o 2,5kg) vs progresja co tydzień

Madcow - jestem po przerwie, więc forma trochę gorsza i chyba na początek progresja jest trochę zbyt wolna

z drugiej strony...

Stronglifts - wiem, że przy takiej progresji ok 8-9 tygodnia wymięknę.

Teraz pytanie: czy jako rozruch po przewie mogę zastosować 4-5 tygodni Stronglifts i potem przejść na Madcow, czy nie powinno się takiego łączenia robić bo Jezus bedzie płakał?

Pozwolę sobie zawołać @sulkov, wydaje mi się że widziałem twoje wpisy w tematach 5x5.
  • 11
@natjes: Akurat w dziedzinie przerw i powrotu do 5x5 jestem ekspertem xD. Generalnie miałem dwa razy przerwę, po dwa tyg. Po przerwie zmniejszłałem ciężary o ok. 15% i jechałem tak tydzień. Potem jak już organizm się znowu przyzwyczaił - zaczynam dodawać co trening ciężary. Jak będzie ciężko - co drugi trening. Jednnocześnie przy tym treningu, przy dużym obciążeniu niezmiernie ważna jest dobra micha i sen. Różnicę czuć bardzo dużą i to
może starting strength?


@BojtaS: myślę, że spokojnie mogę robić stronglifts albo madcow int;) Starting za mało intensywne wygląda

@Gorasul: pierwsze moje podejście do 5x5;) Wcześniej FBW. Dziś spróbowałem sobie wg Stronglifts.
@Masterczulki: powiedzmy, że ok. rok z hakiem.

Ważę teraz 74. Na tę chwilę:

Przysiad (dupa do gleby) - 80 kg w serii 5-6 powtórzeń.

Wyciskanie płasko - 80 kg, 7 powtórzeń,

Wiosłowanie sztangą - też 80, 6,

martwy - 110 da radę w 5 powtórzeniach. Wszędzie coś ta 80tka osiadła( ͡° ͜ʖ ͡°)
@natjes: spróbuj SL od samej sztangi. W niecałe 3 miechy będziesz bił swoje maxy (przynajmniej w siadzie ;)). Mi wyszło na dobre. Do klaty trochę dorzuciłem. Chyba z 60kg startowałem, bo max latałem w okolicach 100-110kg o ile dobrze pamiętam. Też wtedy ~75kg ważyłem. Spanie i żarło -> profit.
@natjes: ciśnie dalej stronglifts 5x5 aż dojdziesz do 120-130 kg w przysiadzie z progresją co trening. Dzięki temu szybko dojdziesz do tej liczby. W innych programach wzrost będzie wolniejszy. Martwy też ciśnie bardziej.
@Masterczulki: no bez przesady od pustej sztangi ;d Aż tak suchy nie jestem:P W poprzednim tygodniu zrobiłem 2 treningi FBW "na rozgrzewke" a dziś siady/klatka/wiosła do 60kg (manipulowałem ciężarem) i się zbyt nawet nie spociłem.

@AlPacino: bede cisł stronglifts, aż będę mógł. Potem zamiast deloadu planowałem zrobić wolniejsze dokładanie ciężaru:)

@Masterczulki: tylko ATG!:P