Wpis z mikrobloga

Ostatnim razem podczas mojego dnia treningowego dostałem wiele opinii, które postanowiłem wykorzystać w rzeczywistości i lepiej się przygotować. Proszę pamiętać, że w domowych warunkach nie mam aż tak wiele możliwości by zadbać o wszystko o co chciałbym zadbać. Przemyślałem wszystkie za i przeciw i postanowiłem aktualnie rozpocząć mój dosyć bezpiecznie ułożony plan na czas najbliższego miesiąca lub dwóch, a następnie skierować swoje kroki na siłownie i zainwestować w plan przygotowany przez profesjonalistę. Celem przygotowanego przeze mnie planu dzisiaj jest ogólne wzmocnienie organizmu, przynajmniej tych partii jakie mam pomysł i sposobność by rozwijać. Dlatego brakuje ćwiczeń mięśni pleców oraz barków z powodu braku drążka lub sztangielek z odpowiednim obciążeniem do takich ćwiczeń. Postanowię nadrobić te braki kiedy zacznę trening na siłowni. Przejdźmy do konkretów, wyróżniłem dwa rodzaje treningów: klatka + biceps oraz nogi + triceps, do tego w każdy z tych treningów dokładam brzuch i prostownik grzbietu. Wiem, że nie powinno się łączyć najlepszych ćwiczeń na nogi z treningiem brzucha z powodu nadmiernego obciążenia kręgosłupa ale znalazłem rozwiązanie, które moim zdaniem powinno wystarczyć na ten czas do 2 miesięcy. Kulały u mnie przerwy w poprzednim podejściu do ćwiczeń, tutaj zmieniłem mam nadzieję, że na lepsze. Ponadto każdy trening poprzedza około 25 minutowa rozgrzewka połączona z biegami w miejscu w różnym tempie.

Trening pierwszy. Klatka i biceps. Składa się z 4 ćwiczeń, które między seriami mają przerwy 60 sekundowe, a superserie przerwy 180 sekundowe.

Pompki z szerokim ustawieniem rąk

15, 15, 10, 10, max

Uginanie ramienia ze sztangielką w podporze o kolano

4, 4, 4

Brzuszki

100, 100, max

Wznosy tułowia leżąc na brzuchu i utrzymując do 3 sekund w tej pozycji napięcia mięśni

10, 10, 15

Trening drugi. Nogi i triceps. Składa się z 5 ćwiczeń, które między seriami mają przerwy 60 sekundowe, a suerserie przerwy 180 sekundowe.

Pompki z wąskim ustawieniem rąk

15, 15, 10, 10, max

Utrzymywanie napięcia ud, ćwiczenie wykonywane w przysiadzie z oparciem na plecy przy utrzymaniu kąta 90 dla nóg, podane w sekundach

25, 25, 30, 30

Stawanie na palcach

20, 20, 20

Brzuszki

100, 100, max

Wznosy tułowia leżąc na brzuchu i utrzymując do 3 sekund w tej pozycji napięcia mięśni

10, 10, 15

Trening dodatkowy. Wchodzą w niego biegi z docelową częstotliwością 6 dni biegowych, 1 dzień odpoczynku. Wiele zależy od warunków panujących na zewnątrz. Dzisiejsze bieganie było ciężkie, zaczyna się robić ślisko na mojej trasie dlatego nie wiem jak przyszłe treningi będą wyglądały. Będzie bonus, planuję zakupić opaskę na ramię do telefonu i zacząć kompletne biegi z użyciem endomondo. Na to jednak będzie trzeba poczekać do poprawienia warunków i aktualnie zadowolić się będę musiał biegiem bez tego typu udogodnień. Ostatnia kwestia odnośnie biegania, nie będę już się doliczał do wspólnych sztafet dlatego, że ciężko jest zweryfikować przebiegnięte dystanse i każdy może wpisać w nich to na co tylko ma ochotę. Kiedy uda mi się przygotować wymagany sprzęt i odnowić swój biegowy ekwipunek, który już lata świetności ma za sobą prawdopodobnie wymyślę jakieś swoje własne wyzwanie i będę wprowadzał do wpisów weryfikację z użyciem endomondo. #bieganie2013 #sztafeta

Nadal pamiętam o wizycie w aptecznej wadze, dodam wyniki pod koniec tygodnia, będzie to dobry sposób monitorowania postępów. Z powodu rozpoczęcia nowego typu treningu jestem zmuszony porzucić pan 100 pompek oraz a6w, które po dłuższym przemyśleniu sprawy nijak nie mogą się odnaleźć w tym co chcę osiągnąć. Dlatego w następnych wpisach zrezygnuję z używania tagów #stopompek #hundredpushups oraz #a6w

Chciałbym jeszcze dodać, że wszystkie następne treningi jak wyglądały, czy były wymagające oraz wrażenia po wykonaniu będę opisywał korzystając z tagu #blondyncwiczy

Dlatego jak kogoś interesuje jak będzie to wyglądało w celach motywacyjnych lub ze zwykłej ciekawości zapraszam do obserwowania tego tagu. Od jutra rozpoczynam pierwszy trening, 2 dni odpoczynku, drugi trening, 1 dzień odpoczynku i powtórzenie cyklu.

Będę wdzięczny, za rady różnego rodzaju, jak również rzeczową krytykę i oczywiście za zainteresowanie moim tagiem. Chciałem głównie podziękować użytkownikowi @fenis za rady i krytykę. Mam nadzieję, że teraz jest już lepiej.

Informacja dla tych, którzy uważają, że tekst jest za długi, nie czytajcie go i proszę o przejście do innych wpisów. Dziękuję.
  • 9
@Brodzacy_w_Zbozowej: W takiej sytuacji proponuję obserwowanie tagu #blondyncwiczy będę dodawał tam wszystko na bieżąco, jeśli będą jakieś uwagi to będę wdzięczny za każdą opinię.

@potoc: Zdecydowanie i brzuch i plecy byłyby łatwe do trenowania gdyby był dostępny, niestety w moim mieszkaniu nie ma do tego warunków, dlatego w ciągu najbliższych miesięcy, docelowo dwóch zamienię ćwiczenia domowe, na sprzęt w siłowni. Według mnie jest to lepszą inwestycją z powodu mnóstwa sprzętów,
@pzmoporpzmsisp: jeżeli nie ma warunków, to okey, ale trochę szkoda dwóch miesięcy bez ćwiczeń pleców, które wraz z nogami i klatą są najważniejszą partią mięśni.

pamiętam jak kupiłem drążek chyba w wieku 15 lat i zacząłem się podciągać, teraz po 6 latach jak jestem w miarę wypoczęty, to zrobię z 17 podciągnieć, mimo że od dawna nie ćwiczę
@potoc: Dlatego opisałem, że moim głównym priorytetem na siłowni będą plecy, myślę, że da się to spokojnie nadrobić. Szczególnie, że masa ludzi zupełnie olewa wszystko poza bicepsami i klatą. O nogi się nie martwię, bo w tym treningu to i uda i łydki można zmęczyć trochę, a do tego bieganie. Z plecami może spróbuję skorzystać z trzepaka, który jest dosyć daleko ode mnie ale przebiegam niedaleko niego i zobaczę jak będzie