Wpis z mikrobloga

Indyjska zupa z czerwonej soczewicy

Składniki:

1 porcja rosołowa

1 pęczek włoszczyzny (3 marchewki, seler z natką, korzeń pietruszki z natką, 3 ząbki czosnku, 1 por, 1 duża cebula, ziele angielskie, liście laurowe, ziarenka pieprzu)

garść posiekanej kolendry

1 marchewka duża

1 szklanka czerwonej soczewicy

1 papryczka chilli (ja użyłam zielonej pepperoni)

garść suszonych moreli

2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę

1 łyżeczka utartego świeżego imbiru

1 łyżeczka Powder Curry Hot z firmy MIDA'S (dostępne w Magnolii w sklepie z przyprawami świata)

świeżo mielony pieprz

sól morska

cieciorka

kukurydza

groszek

1 łyżka masła

2 łyżki oliwy z oliwek

1/2 łyżeczki pieprzu syczuańskiego (dostępny w Lidlu podczas tygodnia azjatyckiego)

1 łyżeczka czerwonej mielonej papryki ostrej

Przygotowanie wywaru:

Wywar do zupy przygotowujemy tak jak robimy tradycyjny rosół. Na ogół powinien to być wywar tylko warzywny ja natomiast zrobiłam z wywaru rosołowego, bo po prostu wolę zupy na wywarze mięsnym. Są one dla mnie zdecydowanie bardziej smaczne i treściwe. Także każdy chyba z nas wie jak ugotować rosół :) wywar może być gorący. Najważniejsze by warzywa były pokrojone w kostkę. I po ugotowaniu pozostawić w wywarze jedynie marchewki, pietruszkę, seler, cebulę, czosnek i ziarenka ziela i pieprzu.

Przygotowanie zupy:

W drugim garnku roztapiamy masło wraz z oliwą. Dodajemy do niego utartą na grubych oczkach marchewkę, chwilę smażymy. Dodajemy opłukaną na sitku soczewicę, posiekaną paprykę, czosnek i imbir. Smazymy około 5 minut. Dodajemy posiekane morele oraz 1/2 łyżeczki ziarenek pieprzu syczuańskiego. Powoli zalewamy składniki bulionem, tak około 2.5 litra bulionu (wraz z warzywami jakie w nim są). Do gotującej się zupy dodajemy mieloną paprykę i curry. Dodajemy także posiekaną natkę około 1 łyżki i kolendrę. Doprawiamy solą i pieprzem. Całość blendujemy.

Do miseczki nakładamy groszek i kukurydzę. Nakładamy gęstą zupę. Kleks jogurtu naturalnego i cieciorka.

Gotowe !!!

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #kuchniaindyjska #zupa
Pobierz ClauditteMissCooking - Indyjska zupa z czerwonej soczewicy

Składniki:

1 porcja roso...
źródło: comment_854ZrAib8Pc4fEhTXEWHzV0GjWpMHkLZ.jpg