Wpis z mikrobloga

Mój krótki komentarz, bo widzę że większość osób podchodzi do tego bardzo emocjonalnie i jak to często niestety bywa w kategoriach zero jedynkowych. Czyli albo "ryży #!$%@? kłamca #!$%@? za granicę, zostawia burdel, zrobi burdel w Unii" albo "olaboga wybrali Donalda, największy sukces od wyboru Polaka na papieża".

Moim zdaniem to dobry ruch ze strony Tuska i całej PO. Dla Tuska osobisty awans, większy prestiż, przy mimo wszystko mniejszej odpowiedzialności i za lepszą kasę. Dla PO to duża szansa na nowe otwarcie. Cała strategia opozycji(głównie PiSu) polegała na utożsamianiu całego zła Platformy z Tuskiem, a teraz Tuska nie będzie. Wybór Kopacz na premiera(Bieńkowska jak pisałem moim zdaniem zbyt "miękka", typ urzędnika, Kopacz bardziej typ "zimnej suki" co weźmie wszystko za mordę) to szansa na powrót odpływającego od PO kobiecego elektoratu, być może przyciągnięcie środowisk związanych z Kongresem Kobiet, przy słabnącym Palikocie. Oznacza to dalszy dryf Platformy w kierunku partii socjal-liberalnej niż centro-prawicowej, centrowej. Czyli podsumowując, duża szansa na odrobienie strat do PiSu, może nie na zwycięstwo, ale w takim układzie wydaje mi się realna w 2015 koalicja PO-SLD, ew z PSL jeśli będzie trzeba.

No i ciekawa rzecz, jak zagra teraz PiS, mając za obraz wszelkiego zła Kopacz, a nie Tuska.

#polityka #po #tusk #4konserwy #neuropa
  • 21
Wybór Kopacz na premiera(Bieńkowska jak pisałem moim zdaniem zbyt "miękka", typ urzędnika, Kopacz bardziej typ "zimnej suki" co weźmie wszystko za mordę) to szansa na powrót odpływającego od PO kobiecego elektoratu


@SirBlake: kobiety rzadko głosują na kobiety
@SirBlake: Wybranie Kopacz na premier to byłby strzał w stopę, jakoś tak jest, że minister zdrowia w Polsce zawsze ma pod górę i żaden z nich nigdy nie będzie cieszył się poparciem. Na dodatek ta baba jest po prostu irytująca. Wolałbym już Siemioniaka, ale na to się raczej nie zapowiada.
i żaden z nich nigdy nie będzie cieszył się poparciem. Na dodatek ta baba jest po prostu irytująca.

Kopacz jest druga w rankingu zaufania CBOSu zaraz po Komorowskim.

Wolałbym już Siemioniaka, ale na to się raczej nie zapowiada.


@George_Patton: Siemoniak spoko, podobno PBK go popiera, ale nie sądzę.
@JanTadeusz: Więcej kobiet na eksponowanych stanowiskach i na listach – prawdopodobnie większe poparcie wśród kobiet. Oczywiście, jako że dotychczas większość kandydatów w różnych wyborach stanowili mężczyźni, szczególnie na czołowych miejscach na listach, to wśród kobiet zdecydowaną większość głosów zdobywali kandydaci płci męskiej, ale przecież nie o tym mówimy.
@JanTadeusz: Jeżeli odpowiadasz, to wołaj, chojraku.

O tym, że co do zasady kobiety częściej głosują na kobiety niż mężczyźni, choć różnica zazwyczaj wielka nie jest, powiedzą ci publikacje wyświetlające się jako pierwsze wyniki w Google’u. Przykład pierwszy z brzegu. Przyimka prawdopodobnie użyłem dla zaznaczenia oczywistości (?), że w naukach społecznych mamy do czynienia z prawidłowościami, nie prawami.

Tak butny a nierozumny.
Mówisz o sobie trollu, nic nie potrafisz przedstawić tylko twoje widzi mi sie do tego dopowiadasz sobie całą filozofie. I oczywiscie do tego podrzucasz hipotezy i statystyki ignorujac wszystkie bezstronne fakty. Dobranoc trollu.