Wpis z mikrobloga

tak z ciekawości... ilu z Was ma napisane różnego rodzaju skryptu, które jednym poleceniem przygotowują całe środowisko programistyczne... odpalają IDE, łączą się z potrzebnymi serwerami, odpalają VPNy, kilka konsol z odpalonymi odpowiednimi programami... itd?

Miałem taki skrypcik napisany kiedyś... a po zmianie komputera jeszcze nie miałem okazji wszystkiego skonfigurować na nowej stacji roboczej... i z tego co zauważyłem, brak takiego skrypciku znacząco utrudnia mi rozpoczęcie pracy. Tak jakby potrzeba włączania tego wszystkiego była jakby sama w sobie troche demotywująca.

#programowanie #noisypyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szatan: tak... i debugują za pomocą printfów i logów.

Vima znam i używam z wielką ochotą jak trzeba działać na serwerze... ale jeżeli ktoś bedzie twierdził, że do wszystkiego Vim jest lepszy od dobrego IDE, to znaczy, że nie umie korzystać z IDE.
  • Odpowiedz
@noisy: Używam inellij'a i mój początek pracy wygląda tak:

ctrl + a :vagrant up

ctrl + a: ssh

Mam teraz odpaloną virtualkę do testów i terminal gdybym coś potrzebował w niej zmienić, Po skończeniu jakiegoś tam fragmentu projektu pushuję commity do naszego repozytorium, który uruchamia jenkinsa budującego projekt i wysyłającego na zdalne środowisko testowe. Tylko jenkinsa muszę odpalać przez www. Mała niedogodność.
  • Odpowiedz
@Xanatos: Zdziwiłbyś się - komuś często się wydaje, że używanie archaicznego softu czyni go lepszym koderem. Też tak myślałem dopóki nie zauważyłem o ile wydajność wzrasta używając odpowiednich narzędzi do odpowiednich zastosowań.
  • Odpowiedz
@Xanatos: @MattePRL: @noisy: Do vima da się dograć takie pluginy które generalnie czynią z niego całkiem niezłe IDE, nie najlepsze, ale bardziej niż w porządku. Nie zamieniłbym PyCharma na vima, ale nie ma co być zaślepionym i zrównywać vima do pierwszego lepszego edytora tekstu z podświetlaniem składni.

@noisy: Odpowiadając na pytanie, potrzebuję wydać ze 3 komendy na krzyż żeby przygotować swoje środowisko do pracy,
  • Odpowiedz