Wpis z mikrobloga

Trochę zaspalem z relacjami, ale już wrzucam :D

15:10

Piękny Newag Impuls. Naprawdę, chciałbym się nim kiedyś przejechać. Kierunek- Katowice

Ok. 15:20 TLK w kierunku Bielska

EP07 + 5 wagonów

15.39- Mija się skład towarowy ciągnięty przez ET42+ około 30 wagonów ( puste platformy) oraz SM42 nie ciągnąca niczego

ok 15.45 Intercity

EP09+ 5 wagonów. Prawdo podobnie na relacji Warszawa Wschodnia- Wiedeń ( czyli może to być np . Sobieski), ponieważ część wagonów była z Austrii

15.55 Skład KŚ

Bombardier Traxx + 2 wagony

Bez opóźnienia, relacja Katowice- Bielsko- Biała

Edit:

15:55

EN57 AKŚ Zapewne relacja Wisła Głębca- Katowice

#trainspotting #whocares
  • 9
@Celinka95: Dzięki! Sam pogooglałem nieco i ten Newag wygląda imponująco. Kibicuję kolejom śląskim i mam nadzieję, że naprawdę na Śląski zmieni się jakość w podróżowaniu pociągiem.

Tak btw to od niedawna można z Rybnika pojechać bezpośrednio do Moskwy. Gdyby ktoś tak chciał sobie ciekawą wycieczkę zrobić ;)
@valdo: Codziennie jeżdżę KŚ i tak szczerze, to tylko raz miałem problem z odwołanym pociągiem. Lepszy rozkład, dużo lepszy tabor, choć ostatnio podstawili bydlaka ( czytaj 40 letni EN57 :)). Naprawdę, w moim odczuciu jakoś usług znacząco wzrosła
@Celinka95: Będę musiał się wybrać w jakąś podróż pociągiem, bo już mnie mdli jak wsiadam do samochodu. Masz może jakieś rozeznanie w podróżach koleją u naszych południowych sąsiadów?
@valdo: Do Pragi czy Słowacji? Z tego co pamiętam to jedzie tam Polonia, Sobieski i Praha, a z nocnych to Chopin i Silesia. Sam nigdy nie jechałem, ale wujek ostatnio jechał Sobieskim do Wiednia i mówił, że bardzo wygodnie ;)