Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, właśnie planuję tygodniowe #wakacje w #czarnogora . #podroze odbywamy samochodem, żeby nie być przywiązanym do jednego kurortu, plaży, łatwo się przemieszczać. Tutaj jawi mnie się kilka pytań:

1. Co warto zwiedzić biorąc pod uwagę cały kraj, czy też bliskie okolice?

2. Czy rozbijanie się 'na dziko' wchodzi w grę w ichniejszej kulturze?

3. Jak wyglądają ceny podstawowych artykułów spożywczych* oraz paliw, w porównaniu do cen z PL?

4. Czarnogóra w regionach mało turystycznych, jest bezpieczna?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)




#balkany
  • 11
@ma4cin1101: Polecam Sveti Stefan, poza sezonem nie powinno tam być dużego ruchu, ja 2 lata temu spałem na plaży idąc w lewo od wyspy prawie do końca. 2 noce przekimałem (byliśmy w kilka osób) i nikt się nie czepiał. Obok Sveti Stefan jest campingowa miejscowość Buljarica, myślę, że również nie powinno być problemu ze spaniem tam.

No i must see czyli Boka Kotorska jak i sam Kotor :)
Pobierz J.....n - @ma4cin1101: Polecam Sveti Stefan, poza sezonem nie powinno tam być dużego ...
źródło: comment_N9rqYliKsMJSsnY6w2FtJEmRdFrS6X94.jpg
@ma4cin1101: Miałem jechać do Czarnogóry, ale w ostatnim momencie zmieniłem plany i jadę do Bol (Chorwacja). A co skłoniło mnie do tego? Info od znajomych którzy dopiero wrócili z Czarnogóry oraz komentarze pod tym wpisem link (z którymi moi znajomi się zgodzili).

I parę info od znajomych:

"jechalismy tam 18 godzin

a z powrotem 26

także z dzieci trochę masakra była

za apartament 3 pokoje, kuchani, łazienka, klima płacilismy 60 euro
@ma4cin1101: Jedz do Czarnogory.

Konkretnej miejscowki nie polece, bo bylem pbjazdowo, ale polecam poszukac czegos na airbnb

100x lepiej jak w Chorwacji. Baza turystyczna jeszcze nie az tak rozwinieta (dla mnie plus) ludzie zajebisci.

1. Warto i kraj i bliskie okolice. Szczegolnie Albanie. Jesli dysponowalbys ternowka albo suvem ew. osobowka i zacieciem terenowym to absolutnie polecam 2 rzeczy

a) wycieczke i nocleg w Theth w Albanii

b) przejazd droga SH20 w
@JaDamian: Dziękuje, spanie na plaży baardzo mnie interesuje:) Pamiętasz może ~ceny pól namiotowych?:)

@kaczmar119: Widzę, że opinie są podzielone, chyba trzeba będzie zaplanować podróż na 2 dni, orientujesz się moze jakie są ceny pokoi? W internecie ich rozpiętość jest ogromna, a czasem może nie być możliwości rozbicia się na dziko.

@bigger: Świetne! Mam nadzieję że w124 mimo swego wieku przejedzie;) Dziękuje za rady

@ma4cin1101: byłem w budvie w tamtym roku. Podobało mi sie tam bardziej niż w dubrowniku (tam tylko imo stare miasto ciekawe jest). Nie byłem autem, wiec tu nie pomogę. Sama budva dopiero sie rozbudowuje, ale klimat jest dość fajny. Dużo ruskich, po angielsku czasami cieżko sie dogadać. Jeśli chodzi o ceny, to nie pamietam, jedynie to, ze taksówki drogie nie były ;p. Droga z dubrownika rzeczywiście ładna. Polecam restauracje w marinie
@bigger: Nie ma innej opcji, tylko panzerwagen da radę;D

Te trasy mnie się na prawdę spodobały, musi się to udać;) A jeśli nie...


@kkmv: Dziękuje;) Ale co dokładniej z tym hotelem?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ma4cin1101: ktoś sie włamał znajomemu do pokoju w dobrym hotelu w Czarnogórze w tym roku. Zawineli telefon, sikor i hajs drobny. Policja twierdziła ze to nie nowość jakas, bo to trzeci przypadek w tym roku w tym hotelu. Nazwy hotelu nie znam. Po prostu okno otwarte zostawił na noc.