Wpis z mikrobloga

@knysha: o ile chodzi o sculpting to jest od C4D r15 o ile dobrze pamiętam :) Cenowo jest podobnie C4D parę stówek tańsza. Spotkałem się z opinią która iż pliki .obj z c4d są do niczego. Ciekawe na ile w tym prawy bo po wrzuceniu do edukacyjnego maxa wymiary się zgadzały.
@niedzviadek: bo max jest popularniejszy, więcej ludzi od niego startuje i z lenistwa nie chce się potem przesiadać. Zresztą, sam zaczynałem od 3dstudio i potem na studiach jak zaczynali uczyć na c4d to #!$%@? mnie brała przez jej interfejs. Poza tym zobacz jak duże portfolio produktów ma Autodesk, łatwiej pewnie przenosić pracę między softem jednego producenta.
@cfani4k: No ja na razie jako członek studbaza ściągnąłem edukacyjnego maxa i mam odwrotnie jak ty interfejs mnie przeraża :D No fakt portfolio produktów autodesku jest po prostu syte. Co do C4D podobno zaczeli jakiś sojusz z archicadem, ciekawe co z tego wyjdzie ;)

@knysha: Blendera oglądam na razie z ciekawości "bo za darmo" ;)

Co do 3ds to właśnie zamierzam go badać w najbliższym czasie, jeżeli dobrze będzie mnie
@niedzviadek: archicad to syf i zło jeśli chodzi o eksport do 3ds. Nie wiem czy on tak słabo tworzy te bryły czy wynika to z małej wiedzy architektów jak budować obiekty 3D i jak to potem wygląda po eksporcie, ale ilekroć dostaje model z archicada to dostaję sraczki. Zazwyczaj kończy się to budowaniem wszystkiego w sketchupie, bo taki jest syf w siatkach.
@cfani4k: Potwierdzam archicad to zło, z revita jest lepiej :) A to też jest ciekawa sprawa skąd taka popularność sketchupa do budowania? Często czytam, że modelowanie w sketchupie, a potem export do 3ds.
@niedzviadek: kiedyś o wiele łatwiej było o pirata maxa niż czegokolwiek innego, dlatego w Polsce jest tak popularny.

Ludzie się na tym "wychowali".

Sam zaczynałem od maxa, teraz na szczęście wybrałem normalny program