Wpis z mikrobloga

Dyżur w pogotowie ratunkowym.

Godzina 1.00

Wezwanie:

- pacjent 60 lat

- nadciśnienie tętnicze (200/100), nie przechodzi po lekach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia:

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi na lewym ramieniu: 140/90

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi na prawym ramieniu 150/90 (dla pewności pomiar na obu ramionach).

- żadnych odchyleń, patologii, wszystkie pozostałe parametry także w normie.

Diagnoza:

- zepsuty ciśnieniomierz elektroniczny, którego używał pacjent.

Wrażenia - bezcenne. Za wszystko inne zapłaci podatnik.

#999 #pogotowie #ratownictwo #polska
  • 275
  • Odpowiedz
a skąd on miał to wiedzieć?


@kamil1210: OK, odwróćmy sytuację. Siedzisz (a możesz leżysz) teraz przed komputerem/tabletem/telefonem. Nic Cię nie boli, czujesz się dobrze. Czy idziesz sobie zrobić zdjęcie rtg małego palca u stopy lewej?
  • Odpowiedz
@paramedix: nie odpowiedziałeś mi na pytanie. To czemu ja mam odpowiadać?

OK, odwróćmy sytuację. Siedzisz (a możesz leżysz) teraz przed komputerem/tabletem/telefonem. Nic Cię nie boli, czujesz się dobrze. Czy idziesz sobie zrobić zdjęcie rtg małego palca u stopy lewej?


Nie. Ale jak bym był stary i dbał o swoje zdrowie to bym co jakiś czas pewnie badał sobie ciśnienie.

A teraz ty mi odpowiedź: skąd-dziadek miał to wiedzieć że ma
  • Odpowiedz
Nie. Ale jak bym był stary i dbał o swoje zdrowie to bym co jakiś czas pewnie badał sobie ciśnienie.


@kamil1210: A skąd Ty masz wiedzieć, czy teraz nie masz złamanego małego palca u stopy lewej? ;-)

Uważasz, że sześćdziesięciolatek jest
  • Odpowiedz
a powinien zaplacic producent #!$%@? cisnieniomierza.


@liberax: Dodam jeszcze (nie zdążyłem edytować), że w instrukcji obsługi jest informacja, że pomiar jest orientacyjny i nie jest to sprzęt medyczny. Więc tak naprawdę producent za nic nie odpowiada.
  • Odpowiedz
Uważasz, że sześćdziesięciolatek jest stary?


@paramedix: mam 17 lat i uważam że ktoś kto ma 60 to jest stary

A w jakim celu bez potrzeby, bez objawów mierzył sobie
  • Odpowiedz
Jak często zdarzają wam się tacy "pacjenci" ?


@xSQr: Często. Szacuję, że około 30% wezwań do "nadciśnienia" to efekt błędnego pomiaru. Ciśnieniomierze elektroniczne to plaga.
  • Odpowiedz
mam 17 lat i uważam że ktoś kto ma 60 to jest stary


@kamil1210: Mój dziadek zmarł w wieku 94 lat. Jaki on był, skoro sześćdziesięciolatek jest stary? Masz 17 lat? Jeszcze wiele przed Tobą. Może zdążysz nabrać szacunku dla starszych.
  • Odpowiedz
@paramedix: twój dziadek dożył 90 lat to pewnie 110% ludzi dożywa takiego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

o szacunek do ludzi starszych nie musisz się martwić bo często biorę udział w akcjach kierowanych też do osób starszych.
  • Odpowiedz
twój dziadek dożył 90 lat to pewnie 110% ludzi dożywa takiego wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kamil1210: Ty to napisałeś. Ja napisałem tylko, że mój dziadek zmarł w wieku 94 lat. Skoro 60 lat = stary, to 94 lata = ?
  • Odpowiedz
@xSQr: Często. Szacuję, że około 30% wezwań do "nadciśnienia" to efekt błędnego pomiaru. Ciśnieniomierze elektroniczne to plaga.


@paramedix: Dlatego moja teściowa która ma tętniaka ma dwa ciśnieniomierze. Zawsze to lepiej
  • Odpowiedz
@paramedix: Powiedz mi jeszcze że ten ciśnieniomierz miał nadgarstkowy :). Ogólnie dostałem raka po przeczytaniu tej dyskusji, wypowiadają się goście którzy nie mają pojęcia o tym. Jeszcze nazywają typa który mierzy ciśnienie o 1 w nocy i bierze leki przeciw ciśnieniowe od tak rozsądnie myślącym...
  • Odpowiedz
@paramedix: No to pogratulować komuś leczenia nadciśnienia opierając się o ciśnieniomierz nadgarstkowy. Pouczyliście go przynajmniej żeby kupił sobie jakiś naramienny a najlepiej mechaniczny? Przecież to loteria, za dwa dni może wam zadzwonić że ma 250/180
  • Odpowiedz