Wpis z mikrobloga

1.Kanji (priorytet)

Z tego co przejrzałem, to znam 849 kanji. W "Remembering the Kanji 1" jest ich w sumie 2042.

2042 - 849 + 1 = 1194

Chciałbym uczyć się ok. 20 kanji dziennie, co daje mi +- 2 miesiące czasu na naukę.

Prawdopodobnie do nauki będę używać metody pomodoro (20 min. nauki i krótka przerwa).

Plan średniofalowy:

Nauczyć się wszystkich kanji z RTK 1 do końca października 2014

Plan krótkofalowy:

Dokończyć lekcję 25 i przerobić lekcje 26 i 27

2.Gramatyka, słownictwo i mówienie z Genki I (powtórka)

Wydaje mi się, że swego czasu przerobiłem całe Genki I. Myślałem, żeby przerabiać 2 lekcje na tydzień, bo są to jednak powtórki, ale dochodzi do tego tworzenie talii ze słówkami w Anki, bo nią nie dysponuję. Zobaczę jak to będzie wyglądało czasowo - możliwe, że będę musiał zmodyfikować to postanowienie, bo jednak praca jest priorytetem.

Plan średniofalowy:

Móc porozumiewać się po japońsku w codziennych sytuacjach domowych (będę sprawdzał, czy mogę wyrazić po japońsku to, co mówiłem po polsku w podstawowych sytuacjach - pójście do sklepu, gotowanie itp.)

Plan krótkofalowy:

Przerobić lekcje 1 i 2 z Genki I

PS Czy ćwiczeniówka z Genki do czegoś się nadaje?

Z planów krótkofalowych mam zamiar się rozliczać w każdą niedzielę do godziny 17:00.

#japonski

#japonskizwykopem

#japonskimiczal

Pozdr.
Pobierz m.....l - 1.Kanji (priorytet)



Z tego co przejrzałem, to znam 849 kanji. W "Remembe...
źródło: comment_VMsCndkfOM8gx5YBLs09EHvBCqLT81m1.jpg
  • 7
@miczal: Nie jestem całkiem w temacie i jestem leniwy żeby przeglądać Twoje wpisy wcześniejsze żeby znaleźć odpowiedź jeżeli takowa gdzieś tam jest. Tak więc 849 słów jak długo się tego uczyłeś (w sensie po ile czasu i jak często oraz od jak dawna)

ps. podziwiam ludzi którzy się rozwijają tak dla siebie a nie że muszą.
@kurokaeru: To było ponad 2 lata temu. Uczyłem się japońskiego 2-3 miechy, dałem radę przejść jedną (najprostszą) książkę z gramatyką i w tym czasie nauczyłem się równolegle tylu "znaczków" z innej książki, która skupia się tylko na jak najszybszym nauczeniu się kanji, bo zazwyczaj kilka z nich dopiero składa się na słowa.

Potem przestałem się uczyć (uczelnia oraz brak konkretnego planu krótkofalowego) i dopiero teraz odpaliłem program, który wykorzystywałem do utrwalania