Wpis z mikrobloga

@Nie_mam_pomyslu_na_login: Programowania Cię nauczą, o to się nie martw. Najważniejsze pytanie - jak z matmą? Studia informatyczne to matma, solidna matma. Jeśli ją ogarniasz i jesteś otwarty na sporo nauki w tym zakresie to dasz radę.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuję waszej pomocy. Jestem totalnie zielony kladzeniu cegiel, ale myślę o rozpoczęciu studiów budowlanka albo architektura. Chciałem się pouczyć kladzenia cegiel, i tu pojawia sie moje pytanie. Jaki cegly do nauki? yton czy silca?
  • Odpowiedz
@Nie_mam_pomyslu_na_login: Aktualnie trwa boom na JavaScript, który raczej się nie skończy bo każda aplikacja webowa niezależnie od tego co ma na serwerze (C#, VB, Java, Python, Ruby, PHP i od niedawna też JavaScript przez Node.js) potrzebuje frontendu. Możesz też pójść w stronę mobilnych czyli Objective-C albo Java. Są też ścieżki z C/C++ takie jak oprogramowanie embedded albo gry/grafika.

Żeby bezboleśnie poznać ogólne pojęcia związane z programowaniem chyba najłatwiej przebrnąć przez
  • Odpowiedz
@Nie_mam_pomyslu_na_login: olej C, bierz od razu C++. Obczaj o co chodzi w programowaniu obiektowym. Następnie popróbuj różnych języków: PHP, C#, JAVA i coś sobie wybierzesz.

ps. PHP cieszy sie zla slawa, ale robote bedziesz mial po tym na pewno a jak bedziesz dobry to bedziesz mial wiecej eurogąbek niz nie jeden C#
  • Odpowiedz
@qubeq: @dinor913: Na studiach informatycznych uczy się programowania od podstaw. Nie trzeba umieć programować żeby na takie studia się dostać. Trzeba natomiast znać solidnie matematykę. Z tymi faktami chyba nie dyskutujecie.

A jeśli chodzi Wam o to, że nie "nauczą Cię", tylko "nauczysz się" to oczywiście zgoda, ta forma jest właściwsza.
  • Odpowiedz