Wpis z mikrobloga

Staralem się o odszkodowanie z OC pracodawcy - miałem wypadek w pracy. Dzisiaj dostałem pismo i niestety odmówili mi wypłaty odszkodowania ze swojej polisy OC.

Wyszło tak że walczyłem o 40 000 zł odszkodowania i 3 000zł zwrotu za koszty opieki i leczenia itp. rzeczy związane z tym że przez okres wypadku nie mogłem pracować i nie moglem sam funkcjionować.

3 000zł mi nie przyznają, ponieważ lekarz orzecznik z Towarzystwa Ubezpieczen pracodawcy oznajmił że po obcięciu palucha mogłem sam funkcjonować - przez cały okres "choroby". Po obcieciu palca cała łapa mnie bolala i dłon była cała opuchnięta. Za kazdym poruszeniem dłoni/ręki nieźle #!$%@?ło.

40 000 zł odszkodowania też mi nie przyznali. Pierwszy argument, że to zdecydowanie za dużo więc zmiejszyli kwote do 20 000zł. Drugi argument to, że polskie społeczeństwo jest zbyt rozwarstwione pod kątem poziomu życia i że jestem zbyt młody i taka kwota jest zbyt wysoka, więc zmiejszono kwotę odszkodowania do 10 000zł. Później dodali do tego, ze 30% wystąpienia wypadku to moja wina, więc 0,3 x 10 000 zł = 3 000zł -> 10 000 - 3 000 = 7 000zł.

Wyszło więc na koniec że wartość odszkodowania to 7 000zł. Ale ...

... że towarzystwo ubezpieczeniowe pracodawcy posiada w umowie franszyze redukcyjną w wysokości 15 000zł, to poniżej tej kwoty nie wypłaca mi nic.

Franszyza redukcyjna pomniejsza wysokość odszkodowania czyli 7 000 - 15 000 = kwota poniżej zera świadczenie nie jest wypłacane ;/

Mogę się odwołać przez oświadczenie pisemne lub na drodze sądowej. Ale raczej zostaje mi to pierwsze, bo nie mam pieniędzy na zakładanie spraw w sądzie.

#tyleprzegrac #gorzkiezale #coolstory #pracbaza #praca #wypadek #wypadekwpracy
  • 31
@RPG-7: najgorsze jest to że jak wracam myslami do wypadku to normalnie mam gorączke, telepie mnie i nie dobrze mi ... no będe walczył, ale to jest międzynarodowa firma produkcyjna, mają dużo swoich fabryk na świecie więc bedzie zajebiscie trudno ;/ ale chociaz za leczenie niech mi wypłacą
@kopek: wez hiene ktorej nie placisz nic a zabiera 30% . Nie masz hajsu to jedyne wyjscie i mozesz oprocz tego co napisalem dostac tez hajs np za przystosowanie czy szkolenia do nowego zawodu oraz za proteze ( to sie chyba epiteza) brakujacej czesci palca. Dodatkowo koszty lekow opatrunkow dojazdy do lekarzy. Utracone korzysci i pewnie pare innych rzeczy. DOBRY PRAWNIK ALE NIE TAKI KTOREMU TY PLACISZ.
@kopek: Zrozum, pomoc prawna nic nie znaczy. Potrzebujesz adokata, który ma uprawnienia do złożenia pozwu. Jeśli pozew będzie złożony, to zawsze możesz wynając lepszego adwokata, albo bronić się sam. Sąd będzie i tak powoływał biegłych.
@kopek: Nie wiem skąd dostał bo nie mam w tej chwili dostępu do tak starych dokumentów finansowych ale albo ZUS albo ubezpieczalnia bo widzę w jego aktach osobowych, że te 300zł miesięcznie to była zapomoga wypłacana przez właścicieli.(w sensie ich prywatna inicjatywa). Prawdopodobnie na czas "zanim sąd przyzna mu odszkodowanie" bo przez tą amputację nie był już zdolny do pracy i został zwolniony a był jedynym żywicielem rodziny.