Wpis z mikrobloga

Mirki. Jeżeli ktoś jest zainteresowany firmą w UK to zapraszam. Zajmuję się rejestracją i obsługą spółek w UK. Dla mirków koszt założenia spółki to tylko 550 zł. W cenie wszelkie opłaty rządowe, adres rejestracyjny spółki oraz adres chroniący prywatność dyrektorów bo to są dane publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Księgowość 450 zł miesięcznie. #firmawuk #biznes #podatki #uk #zus #urzadskarbowy #firma
  • 29
  • Odpowiedz
@krupek: Więc tak Panie Poloku przemądrzały i używający tagu #januszbiznesu. Asbiro współpracuje z aexea.co.uk i już wyciągając cennik podliczę ile kosztuje założenie spółki LTD i PEŁNA księgowość spółki z kompletnym pakietem tak jak u mnie:

- Rejestracja spółki bez usługi wirtualnego biura - ok. 300 zł (57 f)

- Wirtualne biuro - ponad 1000 zł (197 f)

Czyli razem jakieś 1300 zł.

Księgowość

2900 zł / 12 to daje ponad
  • Odpowiedz
@typowyjanuszwons:

Żałosne polaczki


Sam jesteś żałosny oferując ludziom wizję czegoś, co w przeciągu kilku lat #!$%@? ich na minę. Wizja ominięcia podatku czy ZUSu to mrzonki i z tego co zauważyłem, wszyscy oferujący takie usługi dobrze o tym wiedzą :>

P.S. Patrząc po Twoich wypowiedziach to marketing u Ciebie na 5+, pewnie klienci teraz uderzą drzwiami i oknami :>
  • Odpowiedz
@cmhqwidget: ZUS to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj jeżeli człowiek tego dobrze nie przemyśli i nie zorganizuje to wizja płacenia składek z odsetkami sprawdza się bardzo często. Podatki płacisz z reguły tam gdzie mieszkasz. Ale spółka ma swoją osobowość prawną. Jeżeli Niemiec zakłada spółkę z.o.o. w Polsce to czy podatek od osób prawnych płaci w Niemczech? Ważne jest zachowanie rezydencji podatkowej takiej spółki. W czasach
  • Odpowiedz
@typowyjanuszwons:

Ważne jest zachowanie rezydencji podatkowej takiej spółki. W czasach tanich lotów do UK to nie problem.


No raczej jest problem bo rezydencję nabywa się przebywając w kraju powyżej pół roku.

ZUS to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj jeżeli człowiek tego dobrze nie przemyśli i nie zorganizuje to wizja płacenia składek z odsetkami sprawdza się bardzo często.


A wiesz że w UK istnieje partia nacjonalistyczna,
  • Odpowiedz
@cmhqwidget: Spółka LTD ma oddzielną osobowość prawną od jej dyrektorów / udziałowców. Dlatego też nie chodzi tutaj o przebywanie w danym kraju. Prawo nie działa wstecz. I za bardzo nie mogą nic ukrócić bo to są ustawodawstwa europejskie. Zgodzę się z Tobą jak wyjdą z Unii. Wiele ludzi ryzykuje i już dobre kilka lat nie opłaca skladek ZUS mieszkając w Polsce i tu prowadząc DG. Ja do tego nie namawiam. Chociaż
  • Odpowiedz
@typowyjanuszwons:

Prawo nie działa wstecz.


Nie dotyczy przypadków kiedy uznają, że to nie luka w prawie tylko przestępstwo i zwyczajnie wycofają pieniądze z NFZ. A wtedy NFZ zgłosi się do Ciebie.

Spółka LTD ma oddzielną osobowość prawną od jej dyrektorów / udziałowców. Dlatego też nie chodzi tutaj o przebywanie w danym kraju.


Jakimkolwiek tworem podatku dochodowego się nie ominie, a w sp. z o.o. prokurent zusu nie płaci. Nie widzę żadnej
  • Odpowiedz
@typowyjanuszwons:

Od 2004 r. mieszka Pani w Wielkiej Brytanii i z tego co wnioskuję, uważa Pani, iż tam jest Pani ośrodek interesów życiowych i rezydencja podatkowa;


No i na tym zdaniu mogę już skończyć, bo nie jestem rezydentem Wielkiej brytanii.
  • Odpowiedz
@cmhqwidget: To przeczytaj do końca bo ta Pani powraca z UK do Polski i pyta się jak zorganizować działalność. I to próbuję Ci wytłumaczyć. Nieważne. Jak ktoś potrzebuje opinii prawnika na temat założenia spółki LTD przez rezydenta Polski to w tym linku wszystko jest pięknie wytłumaczone. Mi brakuje sił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@typowyjanuszwons: mając Polską rezydencję możesz sobie firmę mieć gdziekolwiek, ale podatki będziesz płacił tak jakby ta firma była Polska. Wynika to z zasady faktycznego zarządu spółki, który ostatecznie decyduje o rezydencji podatkowej osoby prawnej. Nie ominiesz tego w żaden sposób, nawet mając dyrektorów nominowanych czy tym bardziej wirtualny adres zagranicą. Jeśli mimo tego próbujesz, np. korzystając z rozwiązania, które proponujesz, to robisz to nielegalnie i narażasz się na pełną odpowiedzialność karno-skarbową
  • Odpowiedz