Wpis z mikrobloga

Zainteresowałem się webdevem, bo stwierdziłem, że przyszłość to właśnie aplikacje webowe. Pytanie do mirków, czego się uczyć, gdzie zaglądać? Na tę chwilę ogarniam sobie Ruby on Rails, domyślam się, że javascript też jest must-have (tutaj ktoś mógłby mi polecić jakiś kurs/książkę? Może być taka "na skróty", nie tłumacząca podstaw w stylu "to jest pętla").

#webdev #programowanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@handler: Nigdy nie miałem większej styczności z webdevem, to taki dziwne, że pytam, czego obecnie się używa i czego się uczyć, żeby nie być do tyłu? Moja wiedza zatrzymała się na "kiedyś wszyscy pisali w PHP, który jest c-----y". Wychodzę z założenia, że skoro mogę spytać, to pytam, nawet jak sam w międzyczasie wertuję sieć.
  • Odpowiedz
@epi: Dzięki

@aseeon: Miałem dylemat, czy zacząć się uczyć RoR czy Django i wybór padł na RoR, nad którym trochę już posiedziałem. A jeśli chodzi o Crow, to pisałem kiedyś całkiem dużą aplikację w Wt i po tym doświadczeniu stwierdzam, że nie tędy droga. Tzn. fajnie, bo można pisać wszystko w jednym języku bez rozbijania kodu i implementacji komunikacji, ale jak trzeba było się zająć designem strony i
  • Odpowiedz
od 10-u lat tak mawiają


@MacDada: I to czyni to jakoś mniej prawdziwym? ;D

Poza tym wszelkie wskaźniki, od ilości ofert pracy RoR, przez ilość książek o nim, aż po nawet ilość wyszukiwania frazy "Ruby on Rails" rysują obraz trendu spadkowego. Pewnie minie jeszcze sporo lat zanim "się skończy" ale to wcale nie znaczy, że już się to nie zaczęło.
  • Odpowiedz