Wpis z mikrobloga

@steral: Tak, jestem pewien że kobiety mają dosyć prawa głosu, prawa do nauki, normalnej pracy, posiadania ziemi, wyboru własnych ubrań oraz choćby wyboru męża. "Justnationalistgirls" zapewne chcą powrotu XIX wiecznego społeczeństwa, przecież było im wtedy znacznie lepiej niż teraz.. wystarczyło sprzątać w domu, gotować obiady i rodzić dzieci, a mąż tylko czasem je uderzył i wszyscy byli szczęśliwi.
@list86:

prawa głosu, prawa do nauki, normalnej pracy, posiadania ziemi, wyboru własnych ubrań oraz choćby wyboru męża


Twoim zdaniem to zdobycze liberalizmu? Nieźle. Czytaj ze zrozumieniem, nie "before", a "after". To spora różnica, spróbuj to przemyśleć.

wystarczyło sprzątać w domu, gotować obiady i rodzić dzieci, a mąż tylko czasem je uderzył i wszyscy byli szczęśliwi.


Jeśli któraś kobieta była wtedy szczęśliwa to ja, ani ty nie mamy nic do gadania -
Czytaj ze zrozumieniem, nie "before", a "after".


dreaming about europe AFTER liberalism


@steral: Zrozumiałem to w kontekście - jak już liberalizm przeminie, zniknie. A czym można zastąpić liberalizm? Chyba tylko jego przeciwieństwem nie?
@tytanos: Więc brak prawa głosu byłby lepszy niż 1 głos?

Poza tym demokracja jak najbardziej działa, nie widać tego pewnie w skali globalnej - bo jak mówisz, Kulczyk ma jednak więcej władzy niż Kowalski - ale spróbuj w skali miasteczka czy wspólnoty.

A co proponujesz zamiast demokracji? Krula czy inny totalitaryzm?

W końcu nie od dziś wiadomo że Korea Północna ma najszczęśliwszych obywateli na świecie, pewnie dlatego że nie ma tam
@tytanos: Nie jestem kobietą, tylko gdzieś mi się chyba kliknęło i teraz nie mogę zmienić ;P za to fajnie to pokazuje twoje podejście. ps. "Analityczny umysł", mówisz do programisty i sysadmina :)

3. Masz milion złotych? Czy sam sobie odbierasz prawo do głosowania? Wiesz kto natomiast ma milion złotych? Korporacje i obecni politycy. Genialne! Nie mogę się doczekać aż Nestle i Coca-Cola przejmą władzę w Polsce (przez swoich ludzi) :D

4.
W końcu nie od dziś wiadomo że Korea Północna ma najszczęśliwszych obywateli na świecie, pewnie dlatego że nie ma tam demokracji :)


@list86: W Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej nie ma demokracji? Co za bzdury wygadujesz, demokrację mają nawet w samej nazwie. Tam jest taka sama demokracja jak u nas, jedyna różnica to że wybory mają co 5 lat, a nie co 4 jak u nas.

Jeżeli w Korei Północnej naprawdę nie byłoby
@ibilon: Skąd czerpiesz wiedze o świecie? Czytasz jakąkolwiek rzetelną wiedze?

W Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej nie ma demokracji? Co za bzdury wygadujesz


Jakby sie nazwali Republika Reptalian to byś też uwierzył że tam reptalianie żyją?