Wpis z mikrobloga

@Vinniczek: Podczas debat nad ustrojem politycznym powinienem odpowiadać zupełnie tak jakbym chciał, czy zgodnie z poglądem partii, którą najbardziej chciałbym w parlamencie?

Warto dawać do strefy wpływów wszystko co się da? Np. Kolumbię grając USA?
zupełnie tak jakbym chciał, czy zgodnie z poglądem partii, którą najbardziej chciałbym w parlamencie?


@void1984:

WAT, myślisz, że gra pyta Cię o twoje prywatne poglądy? xD

Warto dawać do strefy wpływów wszystko co się da?


@void1984:

Im więcej, tym trudniej utrzymać - wybieraj tylko tych z strategicznymi surowcami albo silną armią/dużą ilością popsów.
myślisz, że gra pyta Cię o twoje prywatne poglądy?


@Vinniczek: Miałem na myśli idealnie odpowiadające pożądanemu przeze mnie modelowi.

Przykładowo wolałbym dawać imigrantom "Full Citizenship", ale partia demokratów, ogólnie najbardziej mi pasująca, woli "Limited Citizenship", i boję się, że gdybym poparł opcję "Full", to bym wprowadził do parlamentu partię "Whigs".
@Vinniczek: Kapitaliści zbudowali mi mnóstwo fabryk. Część z nich przynosi straty.

Zamykać, czy subsydiować? Stać mnie, ale czy to znaczy że mam dopłacać kapitalistom do interesu? No ale jeśli tego nie robię powstają bezrobotni.
@Vinniczek: Już wybadałem:

Jeśli w stanie jest tylko jedna fabryka - dotować w cholerę, inaczej będą bezrobotni, albo zmienią zawód.

Tam gdzie jest więcej fabryk cofnąłem dotacje na te najbardziej stratne. Otworze je gdy produkcja "Fabric" będzie się opłacała.

Czy warto podbijać prowincje bez core'a? Zdobyłem już wszystkie scorowane, a militarnie Meksyk nie stanowi już wyzwania dla mojego USA.
Czy warto podbijać prowincje bez core'a?


@void1984:

Jak mają dużo ludności albo dobre surowce to tak - pamiętaj, że możesz asymilować ludność ale o tym to już sobie sam będziesz musiał poszukać bo nie jestem w tym temacie ekspertem :D