Wpis z mikrobloga

@void1984: popukałem w demo, wydaje się być zupełnie inna od eu, ale nie ma co się dziwić. po pierwsze historia, kompletnie inne czasy. po drugie, mam wrażenie, że to już bardziej niczym piłkarski manager, tabelki, tabeleczki, choć chyba na spora część można położyć lachę, bo i tak np. handel można ustawić na auto.

ogólnie to warto zainteresować się dodatkiem heart of darkness, istnieje tam taki system kryzysów - jedynie czytałem, ale
@void1984:

Bierz victorię 2 ale tylko z oboma dodatkami - nigdy więcej nie wrócisz do Europy Universalis.

Pytaj o co chcesz, przejrzyj tag, już tam trochę pisałem.

Ekonomia jest ok jak nie grasz z extended timeline bo po prostu po 100 latach się zaczyna sypać xD
@Vinniczek: No więc wziąłem sobie komplet dodatków (inaczej bez bez sensu w Paradoksie) i zacząłem grać USA od 1936.

Jak zbalansować budżet?

Podniosłem 'tariffs' do 10%, nie widzę efektów ubicznych

obniżyłem "national stockpile' dla armii do 50% - jest sens trzymać to wysoko w czasie pokoju? jak nisko można zejść?

Obniżyłem 'Administration' do 35% - niby odpowiadają za ściąganie podatków, ale największy przychód mam gdy zjade z ich utrzymaniem do 0%,
@void1984:

Podniosłem 'tariffs' do 10%, nie widzę efektów ubicznych


Jak nie produkujesz wszystkiego w kraju, to twoje firmy muszą płacić więcej za ściaganie towarów - za czym idzie to, ze bankrutują. Trzymaj na 0 lepiej.

obniżyłem "national stockpile' dla armii do 50% - jest sens trzymać to wysoko w czasie pokoju? jak nisko można zejść?


Ja jak mam problemy to schodzą do ~30%, nie ma bardzo potrzeby trzymać wysoko jak masz
EU znacznie przyjemniejsza pod każdym względem.


@Bartek2016:

Teraz dopiero zobaczyłem.

WAT, co ty mówisz ziomeczku xD

Mniej sie dzieje? Proszę Cię, to w Europie właśnie masz 5 letnie okresy w których lecisz na max speedzie bo nie masz co robić poza wojną.
Podatki dla najbiedniejszych 100%, dla średnich koło 80-90% dla najbogatszych najniższe jakie możesz dać w późniejszym etapie gry - jak zaczniesz industrializację.


@Vinniczek: Masz nick od Vincent-Rostowskiego? 100% podatku? Nie wymrą?

Będzie efekt ustawienie 'Education' na 100% - stać mnie - biedni płacą 90% podatku, nawet więcej niż w Polsce.

Jak nie produkujesz wszystkiego w kraju, to twoje firmy muszą płacić więcej za ściaganie towarów - za czym idzie to, ze
@void1984:

Nie wymrą, a zależy Ci by awansowali wyżej - a będą to robić kiedy podatki na wyższym słupku będą niższe ;)

Education ustaw na sto aż będziesz mial 2% intelektualistów w kraju, potem możesz zmniejszyć takby non stop balansować na 2%.

Nawet nie mam pojęcia co importuję.


@void1984:

Importujesz generalnie wszystko czego nie masz w kraju, bo twoje popsy też potrzebują czegoś. Generalnie 10% to jeszcze nic strasznego ale
@Vinniczek: Z czego najbiedniejsi mają kupować kawę, herbatę itp. skoro są obłożeni podatkiem 100%?

Co potrzeba by awansowali? Wystarczy ich czysta wola? Jeśli tak, to dlaczego nie awansują wszyscy?

Warto wypełniać te szklanki na wodę, piwo i wino?

Jako intelektualistów rozumiesz 'Clergyman' czy kogoś więcej?
Możesz budować fabryki?


@Vinniczek: Nie, tylko substydiować. Mogę budować kolej, ale ceny są kosmiczne.

EDIT: Za to widzę, że udział 100% w projekcie kolei jest tańszy niż ufundowanie jej samemu. Trochę dziwne.

Po podatkach Rostowskiego Zarabiam £140 dziennie. Co robić z taką forsą? Mam 10tys. w skarbcu.