Wpis z mikrobloga

Wykopki z #bydgoszcz posiadajace grupe krwi 0Rh- serdecznie prosze o podzielenie sie. Leze w szpitalu wojskowym od piatku czekam na operacje naczyniaka mozgu I niestety ciagle jest odwlekana. Prosze bardzo o podzielenie sie swoja szlacjetna krwia ze zwyklym prostym mirkiem w szpitalu wojskowym do godziny 13 #krew #krwiodawstwo
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszjestfajny: ja mam 0Rh- ... alem z Rzeszowa :( ale to chyba nie szkodzi ?:> oddawałem już kiedyś dla jakiegoś znajomego znajemego który miał znajomego w innym mieście i z tego co pamiętam to potrzebuję Twoje imię i nazwisko i szpital w jakim jesteś (?) aby poleciała do Ciebie
  • Odpowiedz
@mateuszjestfajny: Mam tą krew ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko pytanie czy jak oddam w Krakowie to zabiorą ją aż do Ciebie?

No i nie mogę nic obiecać, moja pierwsza próba oddania krwi 2 lata temu zakończyła się porażką. Panie odmówiły z uwagi na "zbyt wąskie żyły", ale powiedziały, że za kilka lat sytuacja może się poprawić. Najwyższy czas spróbować znowu.

Chociaż była wtedy ze mną 3
  • Odpowiedz
@Janusz_Polak: @jacekkrukpeel: Rozmawiałem dzisiaj z pielęgniarką podczas oddawania i mówiła, że "handlują" krwią pomiędzy oddziałami. Tzn. jak któremuś brakuje to wysyłają nadmiar, albo tyle ile mogą.

A z oddawaniem na kogoś jest podobnie. Wchodzi krew na kogoś (kiedyś słyszałem, że nie ważne jaka grupa, pacjent i tak dostanie swoją i tyle ile dla niego wpłynęło. Chodzi po prostu o uzupełnienie "banku/rezerw krwi") i wychodzi na niego odpowiednia.
  • Odpowiedz
Dalej nie mogę uwierzyć w to co się stało. Niby to Wykop tylko serwis internetowy, ale pokazaliście że to jedna wielka rodzina. Zainteresowanie z jakim spotkał się mój problem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. "Obcy" ludzie zaczęli się mobilizować i oddali cząstkę siebie żebym to i ja mógł cieszyć się zdrowiem. Zostałem wypisany ze szpitala, lekarz nie widział sensu trzymania mnie na siłę. Mój naczyniak nie jest aż tak "zły", że muszę przebywać
  • Odpowiedz
@Marian3: Z punktu widzenia katolicyzmu oddawanie narządów jest wręcz wskazane i nie jest to profanacja zwłok, tylko naśladowanie ofiary Jezusa. Oddawanie organów promował m. in Jan Paweł II.
  • Odpowiedz