Wpis z mikrobloga

Po trochę dłuższym weekendzie spędzonym w Gdańsku mam kilka spostrzeżeń na temat tego miasta:

1. Piękna, wspaniała, cudowna starowka :) Kanały, łodzie, stare zabudowania, ta atmosfera... Ech... Pięknie.

2. Dworzec #pkp jest kompletnie #dodupy. Patologiczny. Oddzielony od miasta jakąś autostradą, wszędzie po schodach trzeba zasuwać. Przejścia podziemne śmierdzą kupą motzno. Nie ma gdzie usiąść. Chaos.

3. Stocznia i Westerplatte są niesamowite.

4. Generalnie #polecam #gdansk 8/10.

5. #sopot to pułapka, unikać! A jeśli już tam jesteście to dobre jedzenie jest w tej knajpie - p--o można sobie kupić w małpce obok i wypić u nich :) Opera leśna jest spoczko też.

#dziekujezauwage #recenzujo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@benq86: zgadza się, dworzec (zarówno pkp jak i pks) to siedlisko meneli. Choć hol główny wygląda teraz o niebo lepiej (duża jasna przestrzeń) niż rok temu.
  • Odpowiedz
@benq86: Byłem w zeszłym roku i podzielam zdanie w 100%! ;) Odwiedziłem Gdańsk po latach i jestem zachwycony tym miastem. Myślę, że będę tam wracać raz na jakiś czas mimo, że całą Polskę muszę przejechać. Żaden Wrocław czy Kraków.
  • Odpowiedz
@benq86: dworzec nie jest oddzielony autostradą tylko zwykłą 3 pasmową ulicą co biegnie praktycznie wzdłuż całego trójmiasta, a tunel pod dworcem był chyba ze dwa lata temu remontowany, ciesz sie ze nie byłeś tam przed remontem :)

Mnie od zawsze razi w tym mieście to, że zadbana jest tylko starówka. Wystarczy odejść od niej 5-7 minut na piechotę do dzielnicy "Stare Miasto" (starówka też tam leży ale mówię o innej
  • Odpowiedz
dworzec nie jest oddzielony autostradą tylko zwykłą 3 pasmową ulicą


@vin42: oczywiście przekoloryzowałem, ale generalnie chodzi o to, że nie ma pasów i trzeba w przejściu podziemnym z walizkami męczyć się na schodach w górę i w dół.

zadbana jest tylko starówka. Wystarczy odejść od niej 5-7 minut


@vin42: to akurat jest zmora wszystkich miast, tu Poznan, zaraz obok rynku.
  • Odpowiedz