Wpis z mikrobloga

Niedawno obejrzałem #film "Control" (gorąco polecam obejrzeć #filmnawieczor !). Dobra kreacja Rileya i świetna #muzyka !

Cholernie smutny #feels (i - niestety - cholernie prawdziwy (tak, to biografia)) film, a scena z filmiku jest tego apogeum.

PS Scenariusz to książka żony Curtisa. " #joydivision i Ian Curtis. Przejmujący z oddali"

why is the bedroom so cold?


you've turned away on your side
wisddololco__boi - Niedawno obejrzałem #film "Control" (gorąco polecam obejrzeć #film...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wisddololco__boi: Film bardzo mi się podoba, jednakże jest jedno "ale". Curtis w tym filmie jest pokazany w większości jako smutny romantyk. Z książki "Unknown Pleasures" wynika, że był taki zawsze, miał też inną stronę nieujętą w "Control". Więc IMO film ciut zakłamany na rzecz kontynuowania Ianowego mitu.
  • Odpowiedz
@piekarSOAD: Curtis w filmie jest wyidealizowany, zgadzam się. Jednak nie wpływa to znacząco na odbiór filmu.

W książce Hooka "Joy Division od środka. Nieznane przyjemności" jest przedstawiony inaczej, bardziej ludzko. Nie zawsze jest najsmutniejszym człowiekiem na świecie. Książkę polecam wszystkim fanom Joy Division.
  • Odpowiedz