Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem związany z internetem i potrzebuję pomocy.

Co jakiś czas mój komputer (także inne sprzęty) nie może połączyć się z moją siecią wifi. Sieć jest wykrywana, ma dobry zasięg, ale napisane jest: "brak dostępu do internetu" albo "ograniczony dostęp" albo "sieć niezidentyfikowana". Co zastanawiające czasem wszystko jest ok, a czasem przez kilka godzin dzieją się te dziwne rzeczy. Internet mam niestety z neostrady, jeżeli potrzebne są jakieś inne dane to z chęcią podam.

Jak myślicie co to może być? Sprawdziłem już zasilacz, ale wszystko z nim w porządku.

#pytaniedoeksperta #pomocy #internet #pytanie #kiciochpyta #neostrada
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodekscywilny: Tak jak napisał @bet365, zmień kanał wifi, to jest w panelu routera masz tam cyfry od 1 do 11 pewnie, ustaw jakąś inną, jeśli nie pomoże to możesz zresetować router do ustawień fabrycznych. Obstawiam problem z routerem, wygląda jakby się zawieszał.
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: Na "inne sprzęty" z modułem wifi można ściągnąć appki do analizowania sygnału wifi. Wklep w sklepową wyszukiwarkę "wifi analyzer" albo coś podobnego, na pewno coś znajdzie. Za ich pomocą możesz sprawdzić które kanały są najbardziej zawalone sieciami i wybrać ten "najczystszy".
  • Odpowiedz
@kodekscywilny:

Skoro pojawia Ci się komunikat "brak dostępu do Internetu" to problem NIE LEŻY raczej po stronie WIFI. Pytanie za 100 punktów - czy żeby "Internet" wrócił musisz zrestartować router albo połączyć się jeszcze raz z siecią?
  • Odpowiedz