Wpis z mikrobloga

@Tfor: teraz wymagają 1 giga, a co będzie później? W głupie gry pokroju Angry Birds czy aplikacje będą wymagały coraz lepszego sprzętu i nie będą dostępne na słabsze modele. Chce kupić telefon z najlepszymi parametrami do założonej kwoty, ale jakoś MS to średnio wychodzi z cenami
@ZmutowanaFrytkownica: Nie, to andek niedomaga jeżeli chodzi o wsparcie systemu. iOS i WP to inna bajka przy telefonach, gdzie kupisz sobie jakieś super cudo i za rok nie masz możliwości aktualizacji do andka L 'bo nie'
@ZmutowanaFrytkownica: Wsparcie systemu ma poniekąd związek ze sprzętem, na WP jakoś taka stara 520 ma dostęp do wszyskich gier i appek (pomijam te kilka typu GTA gdzie twórcy po prostu zastrzegli listę modeli obsługujących dany tytuł) a na andku znaleźć takie wsparcie to siema, za stary sprzęt proszę kupić nowego andruta i za rok też kolejnego.
@ZmutowanaFrytkownica: wyłącz lepiej komputer i najpierw się czegoś na ten temat dowiedz a nie pieprzysz fleki. I nie wiem czy wiesz ale MS i developrzy regularnie dostosowują obecne aplikacje dla 512 mb ramu a i nowe wypuszczają ze wsparciem dla tych urządzeń. Nie na odwrót.
(pomijam te kilka typu GTA gdzie twórcy po prostu zastrzegli listę modeli obsługujących dany tytuł


@Tfor: nie zastrzegli, po prostu telefon nie poradzi sobie z danym tytułem. Odpalałem San Andreas czy trójkę na 768 mb pamięci ram i chodziło znośnie. Strach pomyśleć jakby to działało na jeszcze mniejszej ilości pamięci.

a na andku znaleźć takie wsparcie to siema, za stary sprzęt proszę kupić nowego andruta i za rok też kolejnego.


Jeśli
@ZmutowanaFrytkownica: To z tego, że developerzy WP tworzą appki domyślnie pod 512mb ramu i nie ma że 'za mało' tylko trzeba to ładnie ogarnąć żeby chodziło płynnie.

Tworzenie na andka: "hm.. będzie mulić to olać, napisz że śmiga od 2gb ramu i 4 rdzeni procka"
@morq: @Tfor: to jest chyba jakieś dziecko bo on jeszcze nie rozumie takich podstawowych rzeczy,on nie rozumie w ogóle tej zasad działania :D

@ZmutowanaFrytkownica: zrozumiałeś czy jeszcze nie? Wymagania apek maleją,nie rosną. To nie jest android gdzie xperia z2 mojego różowego paska muli przy 3 gb ramu i 2,2 ghz procesorze
@gacork: może trzeba mu to jakoś jaśniej wyjaśnić?

@ZmutowanaFrytkownica masz dwa samochody, jeden marki X który ma napęd na 4 koła i 500KM oraz Y który ma napęd tylko na 2 koła i 400KM. Tylko, że samochód X ma zamontowaną na stałe przyczepę z 6 tonami ładunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tfor: dalej nie rozumiesz - nie chodzi mi o komfort używania systemu!

Wymagania apek maleją,nie rosną


@gacork: to na cholerę mam windę 8.1 i 4 giga pamięci ram w komputerze? Przecież 512 kiedyś wystarczyło! #!$%@?ę, idę po Pentium III do piwnicy. Przecież wymagania aplikacji maleją! xD Sorry, ale mój dwurdzeniowy galaxy ace 2 zapierdziela aż miło na czystym andku. Wiń producentów telefonów za to, że ładują gówna do systemu i
@ZmutowanaFrytkownica: ej ale ty jesteś głupi czy tylko udajesz,serio peirwszy raz widze na wypoku kogoś tak niekumatego xD Masz winde 8.1 dobra fajnie ciesze sie,tylko że komputer a telefon to różna sprawa tym bardziej że mówimy tu o WP. Czemu? bo sam system jest stockowo zoptymalizowany pod 512 mb ramu. Stąd plynność działania nawet na słabej lumii 520. Aplikacje również są optymalziowane głównie pod 512 bm ramu i wyżej. Są aplikacje
2% w całym sklepie WP


@gacork: dziś 2%, potem 3%, a za rok 20%, itd. Po prostu dziwi mnie to, że nie ma takiej konfiguracji gdzie konkurencja posiada od jakiegoś czasu. Nie chce mi się wierzyć, że 90% aplikacji za dwa lata będzie chodzić na 512 mb pamięci ram. Przerabiałem to już z symbianem, windows mobile oraz androidem i nie wierzę w tego typu bajki. Każdy optymalizuje te aplikacje, a wymagania
@ZmutowanaFrytkownica: nie chce mi sie już Ci odpisywać bo stwierdzam że


I widze ze nie rozumiesz tego ze właśnie całe 98% chodzi na 512 mb ramu i ciągle się to powiększa. Jakiś tydzień temu prawie 40 popularnych gier zostało zaktualizowanych ze wsaprciem dla 512 mb ramu. Zawsze zostaną wyjątki takie jak GTA które jednak potrzebuje większych parametrów żęby jakoś to chodziło. Wole mieć przed sobą liste apliakcji dostępnych na mój telefon
@gacork: świetnie, ale ja ciebie nie obrażałem. Cieszę się, że 98% aplikacji i gier chodzi na 512 mb pamięci ram, ale kupuje telefon na KILKA LAT i chce uniknąć tego typu sytuacji, tego nie rozumiesz. Przerabiałem już ten temat na inyych systemach więc wiem czego chce, a konkurencja po prostu oferuje więcej w tej cenie. Nie toleruje obrażania więc witam na #czarnolisto. Trochę kultury!
@ZmutowanaFrytkownica: Microsoft daje wsparcie wszystkim telefonom na 3 lata, przez to takze zmusza producentow aby swoje aplikacje optymalizowali wlasnie pod 512ramu. Bo jakbys nie wiedzial to budzetowych modeli sprzedalo sie najwiecej i wchodza kolejne(l530 i l630), i one TEZ maja wsparcie 3 letnie(mimo 512ram), i to nie znaczy tak jak mowisz, ze za dwa lata nie beda obslugiwac aplikacji z polowy sklepu.

Gdyby ludzie pracujacy nad wp mieli swiadomosc ze te