Wpis z mikrobloga

Czy na jakimś tanim serwerze dedykowanym/VPS mogę sobie zainstalować środowisko graficzne i odpalić na nim chrome, które co 10 sekund będzie uruchamiało pewną stronę internetową?


@kot1401: Tak.

I czy mogę mieć podgląd na żywo na to środowisko z mojego monitora?


@kot1401: Pewnie, bez większego problemu.

@kot1401: Jestem w szoku, byłem pewien, że wyskoczysz do nas z mordą o to, że niezaserwowaliśmy Ci gotowym how-to! Żadnej konkretnej firmy polecić nie polecę z tak niskim budżetem, ale gdybyś miał zatem jakiekolwiek problemy z konfiguracją środowiska, vnc śmiało wołaj - chętnie pomogę :) serio jestem strasznie pozytywnie zdziwiony!
@only: Właśnie i tu jest haczyk! Większość pseudo wykopowych niedoszłych adminów, troli serwuje pytania w tym stylu, a otrzymując odpowiedź "tak, da się" wyskakuje z mordą, że jakim prawem udziela się tak bezsensownej odpowiedzi - stąd moje zdziwienie i chęć pomocy :)
@11mariom: Chodzi o pobieranie pewnych danych z pewnej strony.

Do tej pory znakomicie udawało się to curlem, jednak ostatnio wprowadzili zabezpieczenia, których nie jestem w stanie obejść bez przeglądarki i JS (jakieś dziwne sesje, ciasteczka, szyfrowanie danych).

Teraz pobieram te dane przy pomocy snippetu w chrome na swoim komputerze, ale szkoda mi prądu na komputer włączony 24h na dobę.

@Micki: Dzięki :P Będę wołał, gdyby coś :)
@only: Nigdzie nie napisałem, że to lepsze od tego czy tamtego no ale dobra:

1. Support dla najtańszych usług OVH jest bardzo kiepski, support DO jest bardzo dobry

2. Dyski SSD w DO

3. KVM w DO vs OpenVZ w OVH

4. 7 centr danych w 4 krajach w 3 regionach - w przypadku DO vs 3 centra danych w 2 regionach OVH

5. Znacznie bardziej użyteczny panel do zarządzania w