Wpis z mikrobloga

@durielek: No co Ty p--------z, też mi wielki problem zbudować podłoże, jak budujesz coś to też musisz wyrównać teren by było równo.

Knights and Merchants też miało wyrównywanie podłoża przez budowniczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wzr1one dobrze prawi.
  • Odpowiedz
Knights and Merchants też miało wyrównywanie podłoża przez budowniczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MWittmann: to teraz sobie wyobraź, że w knights and merchants każdy kwadrat wyrównany przez budowniczych musisz kliknąć ręcznie i tylko jeden naraz.
  • Odpowiedz
@durielek: nie wiem czy czytałeś Diunę ale utwardzone podłoże pod budynkami miało sens, planeta sklada się prawie w całości z pustyni, na piasku budowac się nie da, do tego dochodzą czerwie....
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: czego nie zrozumiałeś w tym, że budynki powinny od razu zawierać w sobie to utwardzone podłoże? Dla balansu by mogli wydłużyć czas budowania, a ja nie musiałbym tyle klikać jak p------y żeby głupią elektrownię postawić.
  • Odpowiedz
@deyna: ale to nie ma żadnego znaczenia, po raz kolejny mówię. Beton pod budynkami mógł powstawać automatycznie. Wyjaśnienia fabularne nie mają tutaj znaczenia, znaczenie ma fakt, że gracz musiał wykonywać mechanicznie czynności, które nie ciągną za sobą niczego pożytecznego.

To tak jakbyś w Simsach przed położeniem tapety musiał najpierw osobno klej położyć. Ręcznie klikając każdy kawałek ściany. Albo przed zmianą jednych kafelków na drugie musiał najpierw zerwać piersze. JAsne że
  • Odpowiedz
@durielek: Idź grać w coda tam masz wszystko automatycznie, nawet nie musisz dotykać klawiatury, gra się sama przejdzie. Nie rozumiesz że to była jedna z pierwszych strategi i to oni ustalali zasady? Wymyślili podłoża i tak się przyjeło, inne strategie to olały. To nie jest tak że były jakieś ogólne zasady produkowania strategii tak jak teraz. Piękne czasy. Dodatkowo w dune 2 trzeba było klikać oddzielnie dla każdej jednostki (nie
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: To ja tu tylko zostawię, że jest Dune 2 darmowe (można wzywać posiłki za kasę) na androida, port jest idealny. Gra genialna, nawet dziś, ale brak możliwości zaznaczenia więcej niż jednej jednostki na raz nieźle wnerwia :)
  • Odpowiedz