Wpis z mikrobloga

Dwa pytania rowerowe:

1. Połamała mi się osłona na koła łańcuchowe z przodu (czarny element zaznaczony strzałką). To jest w jakikolwiek sposób zestandaryzowane, da się to dobrać np. wg liczby zębów czy czegoś? Mam podobnie jak na zdjęciu mocowane na 5 śrub do największego koła.

2. Czy w pedałach jest stosowany zawsze ten sam rodzaj gwintu i mogę się nim w ogóle nie przejmować przy ew. zakupie i wymianie?

#rower #rowery #pytanie
Pobierz JogurtMorelowy - Dwa pytania rowerowe:

1. Połamała mi się osłona na koła łańcuchowe ...
źródło: comment_FNff2H4kSGPSMXCKWs0wlD9sXOi5r9VC.jpg
  • 9
@JogurtMorelowy: jej jedynym zadaniem jest chronić nogawkę spodni przed smarem i brudem, więc nie musisz się nią tak przejmować.

Zobacz też na allegro - jeśli masz korbę shimano (bardzo duże szanse) to może dostaniesz akurat na swój rozmiar (lub jakąś "uniwersalną"), chociaż tutaj już bym radził sklepy rowerowe z możliwością "przymierzenia".
jej jedynym zadaniem jest chronić nogawkę spodni przed smarem i brudem,


@Diabl0: Wiem, ale jeżdżę do pracy rowerem i dobrze by było nie być umorusanym. Korba jeśli dobrze pamiętam "Romet-Wałcz" (rower Krossa, parę lat już ma), więc nie spodziewałbym się olbrzymiej oferty części zamiennych.
@maniexx: Można, ale ta opaska robi jeszcze za odblask który powiększa widoczność o ponad 9000 gdy ktoś ma szosę/mtb/ostre pozbawione wszystkich świecidełek co by linii nie psuły :)

I owija się dookoła nogi dzięki czemu dużo lepiej się trzyma.